Home » İnternet Haberleri » Bebeklere Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı
Bebeklere Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı
Bebeklere Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı

Bebeklere Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı

Bebeklere Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı bebeklerin cilt,tırmak,ağız,göbek,kulak gibi bölgeleri bakım ister.Peki bebeğimize cilt bakımı nasıl yaparız bebek cilt bakımı bilinmesi gerekenler bu yazımızda anlatılmıştır.

Bebeklere Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı
Bebeklere Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı

Bebeklere Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı bebeklerin cilt,tırmak,ağız,göbek,kulak gibi bölgeleri bakım ister.Peki bebeğimize cilt bakımı nasıl yaparız bebek cilt bakımı bilinmesi gerekenler bu yazımızda anlatılmıştır.Annelerin doğumdan sonra dünyaya getirmiş oldukları bebekleri için dogduğu ilk aylardan sonra bebeğimizde çok fazla dikkat etmemiz gerekecek en önemli ve yapılması gereken cilt bakımıdır.

Bebeğiniz dünyaya geldikten sonraki aylarda bebeğinizin vücüdu cildinde olusacak sorunları çözmeniz faydalı olacaktır.Bebeğinizde ilk dikkat etmeniz gerekenler bebeğinizde sarılık olup olmadığı Sivilce,pişik,kuruluk,soyulma,dökülme,vücudun sıcaklığı dikkat edilerek takip edilmesi daha iyi olacaktır.

İnsanlarda cilt tüm vücudumumuz sardığından en fazla dikkat etmemiz gerekecek organımız cilt olmalıdır.Yeni dünyaya gelen bir bebekte yağ tabakası olmadığından korunması ve bizlere çok daha çabuk üşüyecek olmaları su kaybının bebekte çok daha fazla olması bebaklerde ince yağ tabakasının koruması daha gelişmemiş olacaktır.Bebek ve küçük çocuklarda yağ bezleri daha yavaş çalışır.Bu yağ tabakası kendini çok yavaş yeniler.

Bebeklere Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı

Bebeğinizin cildi temiz tutulmalı

Bebeğinizin cildi nemlenedirilmeli

Bebeğinizi güneşten korumanız gerekir

Bebeğinizde belirgin bir kuruluk olursa önlem almalısınız.

Bebeklerde cilt temizliği

Bebeğinizin cil bakımı için bebeğinize uygun bebek sabunları,doğal pamuk içeren,parfüm ve katkı maddesi bulunmayan ıslak temizleme mendilleri ile bakımını yapmalısınız.

Bebeğin cilt nemlendirmesi

Yeni doğan bebeğinizde oluşabilecek nem kaybına karşı nemlendirici losyon,nemlendirici kremler,bebek yağları kullanmanızda fayda var.Losyonları bebeğinizde her gün düzenli olarak kullanıp bebeğin cildindeki nem kaybı dengelenmiş olup bebeğinizin cilt kuruluğunu bu şekilde sağlamış olursunuz.Bebek kremlerini bebeğinizin el,yüz ve dirsekleri için kullanmanız gereken bebek ürünleridir.

Bebeğinizin cildi kuruysa yapılması gerekenler

Bebeklerin çoğunda cilt kuruluğu olabilmektedir.Aslında bebek cildi nem dengesini sağlayabilir fakat bebeğin cildi eğer kuruysa ciltte nem dengesi olmaması ile beraber dökülme,pullanma gibi alerjik sorunların ortaya çıkmasına neden olur.Bebeğinizin cildi çok kuru ise pantenol,çinko oksit ve zeytin yağı özü içeren bebek bakım kremleri kullanılmalıdır.Kuru ciltler için zeytin yağı çok faydalı olmaktadır.

Bebeğinizi güneşten korumak

Yetişkinlere nazaran bebek cildi tam gelişmediğinden bebeğin cildinin ince olması bebeğinizin doğrudan güneş ışığına maruz kalmasına neden olur.Bu yüzden bebeğinizi ilk günlerde doğrudan güneş ışınlarından korumalı güneşe maruz kalmasını önlemelisiniz.

Bebek ve çocuklarınızı güneşli sıcak günlerde 11 ile 16 saatleri arasında dışarıya çıkarmamaya dikkat edebilirsiniz.

Bebeklerde tırnak bakımı nasıl yapılmalı

Bebekler ellerini yüzüne çok fazla götürdüğünden eğer bebeğinizin tırnakları uzunsa yüzünü tırnaklayıp çizebilir.Bu nedenle bebeğinizin tırnaklarını kısa tutmalısınız.Bebek tırnakları çok güçsüz olduğundan kağıt gibi ince olup çabuk kesilebilir.

Bebeğinizin saç bakımı

Yeni doğan bebeğinizin olgunlaşmamış vücut yapısı bebeklerin çok daha fazla sorunlarla karşılamasına neden olabilmektedir.Yeni doğan bebeklerin saç bölgesinde yaşanabilecek en büyük problem kuşkusuz konak problemi olacaktır.Bu yüzden bebeğinizi her banyo öncesi bol sızma zeytinyağı sürmeniz iyi olacaktır.

Bebeklerde bez bölgesi temizliği

Yeni doğan bebeklerde annenin en çok dikkat edeceği bölge bez bölgesidir.En iyi koşullarda bu bölgeye bakım yapılmalıdır.Bebeğinizi çiş ve kakasına dikkat etmeli bebeğin bezini değiştirirken bebeğin altını kontrol edip bu bölgede pişik olmaması için en iyi cilt bakımına bu bölgede özen göstermesi gerekir.

Bebek ve çocuklar bizim için değerlidir.Bebeklere Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı yazımıza burada son verirken bir başka yazımızda tekrar görüşmek dileğiyle.

Bebeğinizin cinsiyetini siz belirleyebilirsiniz

  Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

About admin

2009 yılından beri internette iş imkanları'nı araştırıp benimde buy yöntemler sayesinde yaptığım işlerde internetten parakazanma yolları hakkında en güncel ve güvenilir parakazanma kaynaklarını sitemizde tanıtacağız.

Check Also

En etkili boy uzatma yolu 2018

En etkili boy uzatma yolu 2018 Artık sizde boyunuzun kısalığına kalıcı çözüm olacak En etkili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super