Home » İnternet Haberleri » Eski Millet Vekili Kamer Genç Hayatını Kaybetti

Eski Millet Vekili Kamer Genç Hayatını Kaybetti

Eski tunceli Millet Vekili Kamer Genç Hayatını Kaybetti tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden kamer genç 76 yaşında hayatını kaybetmiştir.

Eski Millet Vekili Kamer Genç Hayatını Kaybetti
Eski Millet Vekili Kamer Genç Hayatını Kaybetti

Eski tunceli Millet Vekili Kamer Genç Hayatını Kaybetti tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden kamer genç 76 yaşında hayatını kaybetmiştir.İstanbulda bir hastanede kanser tedavisi gören ve akşam saatlerinde hayatını kaybeden kamer genç öğlen saatlerinde son kez onu ziyaret eden chp genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kamer gence allah sağlık ve şifa versin demekten başka yapılacak bir şeyin olmadığını söylemişti.

Hayatını kaybeden kamer gencin vasiyetinde memlekti olan Tunceli’nin İlçesi Nazmiye’ye köyü olan Ramazan köyünde toprağa verileceği bildirilmiştir.

Pazar günü kartal cemevinde saat 14.00 da tören düzenlenecektir.

Kamer Genç Kimdir

Kamer Genç, 23 Şubat 1940’da Tunceli Nazimiye’de doğdu. Babasının adı Ali, annesinin adı Hadice’dir.

Vergi Denetmenliği, Danıştay Tetkik Hâkimliği ve Savcılığı; Ankara İktisadî ve Ticarî İlimler Akademisini bitirdi. Yüksek lisansını Paris Uluslararası Amme İdaresi Enstitüsü’nde tamamladı.

Danıştay Tetkik Hâkimliği ve Savcılığı görevlerinde bulundu. Serbest mali müşavir olarak çalıştı. İki kitabı yayınlandı.

Danışma Meclisi Tunceli Üyesi oldu. 1983’de Danışma Meclisi Üyeliğinden istifa etti. Danışma Meclisi Başkanlık Divanı Kâtip Üyeliği görevinde bulundu.

18, 19, 20, 21 ve 23. Dönemde Tunceli Milletvekili seçildi. 20 ve 21. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekilliği görevini yürüttü.
İyi düzeyde Fransızca bilen Genç, evli ve 2 çocuk babasıydı.

Kaynak:Hürriyet.com.tr

About admin

2009 yılından beri internette iş imkanları'nı araştırıp benimde buy yöntemler sayesinde yaptığım işlerde internetten parakazanma yolları hakkında en güncel ve güvenilir parakazanma kaynaklarını sitemizde tanıtacağız.

Check Also

En etkili boy uzatma yolu 2018

En etkili boy uzatma yolu 2018 Artık sizde boyunuzun kısalığına kalıcı çözüm olacak En etkili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super