Home » En İyi Yabancı Filmler » İzlemeniz Gereken En İyi 10 Western Filmleri

İzlemeniz Gereken En İyi 10 Western Filmleri

İzlemeniz Gereken En İyi 10 Western Filmleri

Vahşi batı pazar günlerimizin vazgeçilmezi trt 1 ekranlarında pazar sabahları keyifle izlediğimiz ve beklediğimiz western filmleri izlemeniz gereken 10 filmi tavsiye ediyoruz.

Vahşi batı pazar günlerimizin vazgeçilmezi trt 1 ekranlarında pazar sabahları keyifle izlediğimiz ve beklediğimiz western filmleri izlemeniz gereken 10 filmi tavsiye ediyoruz.Çocukluğumuz pazar günleri sabah kahvaltısında western filmlerini izleyerek geçti ve hala eski western filmlerini tekrar tekrar izliyoruz.

Western filmi severler için belki izledikleri fakat hafızalardan silinmeyenler yada izlemeyenler için izlenmesi gereken en iyi western filmlerinin tanıtımını bu yazımızda yapacağız işte izleyebileceğiniz bir birinden güzel vahşi batı kovboy filmleri.1.Devil’s Doorway 1950 -Şeytan Kapısı

western-filmleri
Western Filmleri

İMDB7.3  Fragman

Yönetmen:Anthony  Mann

Oyuncular: Robert Taylor , Louis Calhern , Paula Raymond 

Usta oyuncu Robert Taylor’un başrolünde oynadığı eski yapıt olan Devils Doorway izlenmesi gereken en iyi 10 western filmleri arasında izlemeden geçilmemesi gereken güzel bir filmdir.

Bu filmi kısaca özetleyecek olursak Batıda Amerikan iç savaşı devam ederken terfi ederek rütbesi başçavuş olan savaştan önce yaşadığı topraklara geri dönecektir.Amerikan iç savaşında yaptığı büyük kahramanlıklara rağmen onu bu topraklarda kimse sevmeyecektir.

Çünkü Lance bir Kizilderili‘dir ve onu kimse sevmeyecektir.

2-Fort Massacre (1958): Katliam Kalesi

Fort-massacre
Fort Massacre

İMDB : 6,2  Fragman

Yönetmen : Josph M. Newman

Oyuncular: Joel McCrea , Forrest Tucker , John Russell

Joel McCrea , Forrest Tucker , John Russell gibi western filmleri usta oyuncuları bir arada toplamayı başaran ve keyifle sizi macereya sürükleyecek izlenmesi gereken en iyi 10 western filmleri arasında yer verdiğimiz Fort Massacre filmini şiddetle izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Fort Massacre (1958):Filminin konusuna gelecek olursak sürekli saldırılara maruz kalan bir süvari birliğinin kizilderililere karşı verdikleri savunma ve mucadeleyi ekranlara yansıtıyor.Vahşi batı kovboy filmleri severler için bir baş yapıt niteliğinde oldukça etkileyici bir film diyebiliriz.

3:Border Incident (1949) Sınır Kaşifi

Sınır-Kaşifi
Sınır kaşifi

İMDB 7,1 Fragman

Yönetmen:Anthony Man

Oyuncular: Ricardo Montalban, George Murphy, Howard Da Silva 

Filmin Konusu:Ricardo Montalban and George Murphy yasa dışı göçmenleri köleleştirerek bir grubu araştırmaktadırlar.Sınır kaşifi filmi Anthony Man tarafından yönetilen ve harika ötesi en iyi western filmleri arasında kendine iyi bir yer edinmiştir.Bu filmi mutlaka izleyin derim.

4: Tomahawk (1951)
Tomahawk

İMDB:6,3

Yönetmen:George Sharman

Oyuncular:Van Heflin , Yvonne De Carlo , Alex Nicol

Filmin Kısaca Özeti 1866 yılında Wyoming’de bir öncü keşif grubu,Sioux lar ile anlaşma yapar,onlara ait olan bir bölge ve burada çıkacak olan bir kızılderili savaşını önlemek için mücadele etmeye başlayacaklardır.

5:The Good, the Bad, and the Ugly (1966) İyi Kötü ve Çirkin

İyi kötü ve çirkin

İMDB 8,9 Fragman

Yönetmen:Sergio Leone

Oyuncular: Clint Eastwood, Eli Wallach, Lee Van Cleef 

İyi kotü ve çirkin filmi Clint Eastwood un sevildiği ve tandığımız bir filmidir.Özellikle bu film müziği hala hafızalarımızda ve unutamadığımız film müzikleri arasında hafızamızda yer edinmiştir.Clint Eastwood, Eli Wallach, Lee Van Cleef  üçlüsünü bir arada bulunduran bu efsane filmi izlenmesi gereken en iyi 10 western filmleri arasında izlemeyen yoktur.Eğer izlemdiyseniz bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

İyi kötü ve çirkin filminin konusu:Bu filmde üç silahşör aynı hedeflere doğru yola çıkmışlardır.Yolları bir birleri ile karşılaşmalarını sağlayacak,filme iyi,kötü,ve çirkin olarak amerikada o anda süren iç savaştan yararlanmak onlar için bir fırsat olabilecekmidir?

İyi ve çirkin tehlikeli fakat iyi paralar kazanabilecekleri işleri yapmaktadır.Çirkin ise büyük bir suçlu ve aranmakta olan azılı bir katildir.İyi bu azılı ve ödül konan azılı katili yakalayıp ödülü almak istemektedir.Onu yakalar fakat asacağı sırada onu bundan sonra çok iyi bir işte kullanmak için affedecektir.

İyi ve çirkin sürekli aralarında kavga ederken aralarına hiç ummadıkları biri katılacaktır.Kötü olan bu kişi işlerin hepten karışmasına neden olacaktır.Clint Eastwood severler için izlenmesi gereken etkileyici ve sürükleyici bir kovboy filmi.

6:Once Upon a Time in the West (1968)

En iyi western filmleri

İMDB 8,5 Fragman

Yönetmen:Sergio Leone

Oyuncular: Henry Fonda, Charles Bronson, Claudia Cardinale

Filmin kısaca özeti:Frank ve adamları kanun dışı işler yapmakta kasabalarında yapımı devam eden demir yolu projesinde bir kişiyi öldürürler.Bu projede öldürülen kişinin eşide yerleşir ve eşinin intaikamını almak istemektedir.Azılı katil Frank ile çok eskilerden bir hesabı olan bir diğer kanun kaçağı Cheyenne de intikam peşindedir.Bu iki intikam hırsı ile tutuşan iki kişi Frank ve adamları ile karşı karşıya gelip eski hesapları kesmek istemektedirler.

7:The Naked Spur (1953)

İMDB 7,4 Fragman

Yönetmen:Anthony Mann

Oyuncular:James Stewart, Janet Leigh, Robert Ryan

İzlenmesi gereken en iyi western filmleri serimizde bu filmimizde Howard adında azılı bir katil kanun kaçağı aranmaktadır.Bu kaçağı aramalar sürerken Ted adında biri ile karşılaşılır Ted Howardı tanımaktadır.Ondan bilgi almak istemelerinin yanında onlarla birlikte bu kaçağı arayıp bulunması için Ted inde yanlarında onlarla beraber gelmesi istenecektir.Ted bu kişiler ile birlikte Howard ismindeki kanun kaçağını aramak için onlara katılacaktır.

8:Unforgiven (1992) Affedilmeyen

İMDB 8,2 Fragman

Yönetmen:Clint Eastwood

Oyuncular:Clint Eastwood, Gene Hackman, Morgan Freeman

Clint Eastwood un hem yönettiği hemde oynadığı güzel bir western filmi Affedilmeyen 1990 yılları arasında yapılmış olan en iyi filmler arasında gösterilmiştir.Western filmleri ustası olan Clint Eatwood a bu film yönetmen dalında kendisine oskar kazandırmıştır.

İzlenmesi gereken en iyi 10 western filmleri affedilmeyen clint eastwood yapımı filmi izlemeyenler izlemeli bu filmleri tekrar tekrar izleyen benim gibi bir çok western filmi sever mutlaka vardır.

9.El Dorado (1966)İMDB  7,6  Fragman

Yönetmen: Howard Hawks

Oyuncular:John Wayne, Robert Mitchum, James Caan 

John Wayne severler için izlenmesi gereken bir western türü olan El Dorado Kasaba şerifi olan fakat alkole düşkün alkolik bir şerif olarak karşımıza çıkıyor.

Mitchum vahşi batıda tehlikeli ve karanlık işlerin aydınlanması için büyük mücadele vermektedir.Kiralıl bir silahşör olan Cole Thornton eski arkadası olan şerif ile birlikte iş birliği yapmak ister.Kasabalarında barınan yaşlı ve yerli olan bir ailenin sularının çalmaya kalkışacak kişiler ile girecekleri mucadeleyi keyifle izleyeceksiniz.

10: Dances with Wolves -Kurtlarla Dans

İMDB 8,0 Fragman

Yönetmen:Kevin Costner

Oyuncular:Kevin Costner, Mary McDonnell, Graham Greene, Rodney A. Grant, Floyd Westerman

Kevin Costner hem yönettiği hemde başrolünde oynadığı Kutlarla Dans oldukça fazla begeni alan izlenen filmler arasında olup İzlemeniz Gereken En İyi 10 Western Filmleri listemize koymazsak olmaz diye düşündük.

Kurtlarla dans filmi konusu:Amerikada devam eden iç savaş sırasında atanan Teğmen Dunbar görev yaptığı sınır karakoluna sürekli gelen bir kurt ile arkadaş olur.Bu kurtla iyi bir iki dost olur onunla oyunlar oynar bunu gören Sioux kızılderili kabilesi bu Teğmene kurtlarla dans eden adam adını koyarlar.Bizde size bu harika vahşi batı western filmini izlemenizi ve kevin costner in muhteşem oyunculuğu ve western filmleri klasikleri arasına adını yazdıran filmden keyif alacağınız umuyoruz.

Sitemizde İzlemeniz Gereken En İyi 10 Western Filmleri tavsiyelerine yer vermeye çalıştık yazımızı begendiyseniz paylaşabilir,yazı altına yorumlarınız yazabilirsiniz yorumlarınız bizim için değerlidir.Bir başka en iyi western filmleri yazımızda görüşmek dileğiyle.
About admin

2009 yılından beri internette iş imkanları'nı araştırıp benimde buy yöntemler sayesinde yaptığım işlerde internetten parakazanma yolları hakkında en güncel ve güvenilir parakazanma kaynaklarını sitemizde tanıtacağız.

Check Also

İzlenmesi Gereken En İyi Clint Eastwood Filmleri

İzlenmesi Gereken En İyi Clint Eastwood Filmleri Amerika’nın gelmiş geçmiş Hollywood filmleri yıldızı olarak tanıdığımız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super