Home » En İyi Yabancı Filmler » İzlenmesi Gereken En İyi Clint Eastwood Filmleri

İzlenmesi Gereken En İyi Clint Eastwood Filmleri

İzlenmesi Gereken En İyi Clint Eastwood Filmleri

Amerika’nın gelmiş geçmiş Hollywood filmleri yıldızı olarak tanıdığımız ve western film kahramanı olan clint Eastwood’un izlenmesi gereken en iyi filmler’i hakkında yazdığımız yazımızı okuyun.

Amerika’nın gelmiş geçmiş Hollywood filmleri yıldızı olarak tanıdığımız ve western film kahramanı olan clint Eastwood’un izlenmesi gereken en iyi filmleri hakkında yazdığımız yazımızı okuyun.Hem oynadığı filmler ve yönetmiş olduğu filmler ile öne çıkan western filmlerini bize sevdiren bu yakışıklı aktör Clint Eastwood’u tanımayan hemen hemen yoktur.

Pazar sabahlarımızın vazgeçilmez western filmleri vahşi batıda beyazlar mavi ünüformalı süvariler ve kızılderili kavga ve savaşlarını heyecanla izledik ve izlemekteyiz.İşte bu yüzden benimde sevdiğim bir karakter olan Clint Eastwood’un izlenmesi gereken filmlerin arşivini sizlere tanıtmadan olmazdı.Sizin için seçtiğimiz görmeniz izlenmesi gereken en iyi Clint Eastwood filmleri listesi altta yer almaktadır.

Holwood’un sessiz silahı olarak bilinen ve tanınmış olan Eastwood yönetmenliğini ve oyunculuğunu yapmış olduğu Pale Rider filmi onun ustalığını gözler önüne sermektedir.Oyunculuk başarısı yanında yönetmiş olduğu filmlerde onun her iki alandada nasıl başarılı olduğunun ispatı bir çok filmi mevcut olup Pale Rider’de bu filmler den bir örnektir.

Pale Rider Fragman

Pale Rider 1985 yapımı clint eastwood filminin konusu:Batıda gizemli bir vaiz olan Eastwood gözü aç olan bir maden zengini ve acımasız maden şirketi patronuna karşı büyük bir mücadele verecektir.Bu filmin incelik ve harika çekim sahneleri hayalet gibi ekranda hareket eden Clint Eastwood yapımı pale rider izlenmesi gereken en iyi Clint Eastwood Filmleri’nden biridir.

Kanunsuz Jose Waley ( 1976 )

Josey Wales

Kanunsuz Jose Waley Fragman

Benimde çok begendiğim ve izlediğim bir filmi olan Kanunsuz jose waley Eastwood western filmleri arasında o dönemlerde sürekli adından söz ettirip liste başlarında yer edinmeyi başarmış etkileyici sürükleyici yapımı ile siz western severler için önerdiğimiz bu filmi izlemediyseniz izlemenizde fayda var.

Kanunsuz Jose Waley filmin konusuna gelince ailesini vahşice öldürenlerden intikamını alan Waley hiç tanımadığı bazı kişiler tarafından aranmaktadır.Bu kişiler Waley bulur ve ona eşlik etmek isteselerde waley yanlız yolculuk yapmayı sevdiği için onları pek yanına almak istememesine rağmen peşine takılan bu kanunsuz serserileri ortada bırakmak ona ters gelmektedir.

1976 yapımı olan ve o zamanların en iyi yapıtlarından biri olan ve Times Dergisi nde yer alıp tüm zamanların en iyi western filmleri arasında olan kanunsuz jose waley filmini izlemelisiniz.

Kasabadaki Yabancı-Driffer

Kasabadaki Yabancı

Kasabadaki Yabancı Driffer Fragman

Kasabadaki Yabancı Driffer filmi özeti:Lego kasabasına atla gelen bir serseri daha önce kırbaçlanan ve öldürülen şerifin bulunduğu kasabaya gelir.Bu kişi Clint Eastwood’dur kasabalı bu suratsız görünümlü kovboyun korkusuz olduğunu düşünür ve kasabalarına gelecek olan üç kanun kaçağının intikam almak için geleceklerini çok iyi bildikleri için bu üç azılı katile direnmesi ve karşı koyması için ona yalvaracaklardır.

Kovboy filmleri izlemek isteyenler için izlenmesi gereken en iyi western filmleri listemizde kasabadaki yabancı filminede yer vermek istedik bir eastwood yapımı olan Driffer izlenmesi gereken vahşi batı filmlerinden biri neden olmasın.

Bir Avuç Dolar – A Fistful of Dollars

Bir Avuç Dolar

Bir Avuç Dolar Fragman

Gezmeyi çok seven ve sürekli yolculuk eden biri olan Joe Meksika’da bulunan bir kasaba’baya gelir.Joe bu kasabada kendini aileler arasında yaşanan bir savaşın çatışmanın tam ortasında bulunmasını sağlayacaktır.

Bu film ayrıca usa bir film yönetmeni olan Sergio Leone ve Clint Eastwood ikilisini bir araya gitiren ilk film olma özelliğini taşımaktadır.Bir avuç dolar filmini en iyi western filmleri sıralamasında listemizde yer vermek ve sizlerinde beğenisine sunmak istedik.

Escape from Alcatraz – Alcatraz’dan Kaçış

Alcatrazdan kaçış

Escape from Alcatraz – Alcatraz’dan Kaçış Fragman

Alcatraz Filmi Clint eastwood western filmlerinden sonra macera filmlerindede usta aktörlüğünü segilediği sürükleyici filmi Escape From Alcatrazdan kaçış beni etkileyen filmler arasında yer alırken sizide etkileyecek ceza evinde yani hapishane şartları zorlukları ve hapisten kaçma planları yapmak ve kaçmayı deneyen bir grup arkadasın öyküsüne yer vermektedir.

Çok sıkı ve Dünya’da en iyi korunan Alcatraz Hapishanesi o zamana kadar hiç kimsenin bu hapishaneden kaçmayı başaramaması ve tek ve gerçek kaçan bir mahkum olan Frank Morris’in bu hapishaneden kaçması ve gerçek olan bir olayı sinemaya uyarlanmış hali ve başrollarinde usta oyuncu Clint Eastwood’un oynadığı Don Siegel’in filminde Frank Morris’in Alcatrazdan nasıl kaçtığı ve kaçana kadar yaşadıkları olayları konu alıyor.

American Sniper- Keskin Nişancı
Keskin Nişancı

Amerikan Sniper Fragman

Clint Eastwood’un yönettiği Amerikan Sniper filmi 2015 yılında 4 dalda oskar adayı olan ve Bardley Cooper,Siena Miller bu filmde rol almışlardır.

Filmin konusuna kısaca değinecek olursak Orduda keskin nişancı görevi alan roman yazarı chris kyle hatıralarına yer verdiği romanından alıntı olan kitabın adı Amerkan Sniper Amerika’da en iyi keskin nişancı olarak bilinen ve orduda görevliyken 255 kişiye öldürdüğü kaydı bulunan fakat 39 yaşında ABD de silahlı saldırı sonucu öldürülmüştür.

Bu filmde bol bol savaş aksiyon öldürülen insanlar ve savaşın bıraktığı büyük yaraları ve savaşın içinde olan biri tarafından içten anlatımı ile güzel bir film olmuştur.En iyi Clint Eastwood Filmleri Amerikan Sniper size zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız akıcı sahneleri ile birlikte izlemeniz gereken bir film tavsiyemizdir.

El torida – Sara’ya İki Katır 1970

Saraya iki katır

Sara’ya İki Katır Fragman

Saraya iki katır filmi Fransanın meksikayı işgal ettiği ve anarşi olaylarının boy gösterdiği günlerde Hogan adında anerikalı paralı asker yolculuğu sırasında bir kaç sapığın saldırısına uğramış olan Rahibe Sarayı sapıkların emellerine ulaşmadan ellerinden kurtarmayı başarır.

Bu hiç ummadığı ve karşılaştığı bu olay Hogan ve Rahibe Sara ikilisi arasında çok farklı maceralar ve olaylar başlarına gelirken Hogan’ın ise Rahibe oldukça işine yarayacaktır.

Eski western filmleri izlemek isteyen western kovboy film severler için begeneceğinizi umduğumuz izlenmesi gereken en iyi Clint Eastwood filmleri tavsiye listemizde seçmiş olduğumu filmlerin tanıtımını yaptık.Clint Eastwood’un filmleri tabiki bunlarla sınırlı değil.

Yazımızı burada sonlandırırken bu yazımızı paylaşıp daha fazla kişinin okumasını sağlayabilir,yazı altına yorumlarınızı yazabilirsiniz.Sizler için en iyi filmler,en iyi diziler konusunda yazılarımız devam edecektir.Yazımızı okuduğunu için Teşekkür eder bir başka yazımızda tekrar görüşmek dileğiyle,sağlıcakla kalın mutlu kalın.About admin

2009 yılından beri internette iş imkanları'nı araştırıp benimde buy yöntemler sayesinde yaptığım işlerde internetten parakazanma yolları hakkında en güncel ve güvenilir parakazanma kaynaklarını sitemizde tanıtacağız.

Check Also

İzlemeniz Gereken En İyi 10 Western Filmleri

İzlemeniz Gereken En İyi 10 Western Filmleri Vahşi batı pazar günlerimizin vazgeçilmezi trt 1 ekranlarında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super