Home » En İyi Yabancı Filmler » İzlenmesi Gereken En İyi Kizilderili Filmleri

İzlenmesi Gereken En İyi Kizilderili Filmleri

İzlenmesi Gereken En İyi Kizilderili Filmleri | Kizilderili Film Önerileri | Gelmiş Geçmiş En İyi Kizilderili Filmleri

Western Film severler vahşi batıda kızılderili savaşlarını sıkça seyretmektedirler.Batıda vahşi yerliler olarak bilinen balta ve okları ile savaşan beyazların kafa derilerini yüzen bu efsane savaşçıların listesini yayınlamamak olmazdı,İşte sizler için izlenmesi gereken en iyi kizilderili Film önerileri.10.The Indian Fighter (1955) -Savaşçı Kizilderili

İzlenmesi gereken en iyi kizilderili Filmleri

IBDB 6,4 Fragman

En iyi kizilderili filmleri arasında The İndian Fighter filmi western kizilderili film severler için izleyebilecekleri güzel bir yapıt olarak tavsiye filmlerimizden biridir.

Başrollerinde western filmleri ustası Kirk Douglasın yer aldığı Douglas severler bu filmi izlemeli.

Filmin konusuna gelecek olursak Kovboylar ile kizilderililerin aralarında yaptıkları bitmeyen savaşlar ve bir beyaz’ın Kizilderililer ile Beyazlar arasında barışı sağlamak için yapacağı mücadeleyi bizlere aktarmaktadır.

Western film severler hoş vakit geçirebileceği kızılderili filmi The İndian Fighter izlenmesi gereken film önerimiz olarak tavsiye niteliğindedir.

9. Fort Apache

Kizilderili Filmler

IMDB 7,6 Fragman

John Wayne ve Henry Fonda’yı aynı filmi izleme olanağını bulabileceğimiz Fort Apache kızılderili filmleri arasında çok fazla izlenen bir film olma özelliği ile bizimde sizlere tavsiye filmimiz olmuştur.

Amerikada bulunan Fort Apache kalesini saldırılardan korumak güvenliği sağlamak için bu kalaye görevlendirilen Albay Thursday kendi başına hareket eden bencil ve fazla sevilmeyen  bir kale komutanıdır.

Albay Thurstay kaleye kızınıda getirmiştir.Bu kaleye ceza olarak sürülen Albay çok sinirli olduğu kadar bir o kadarda hırslıdır.Albay kaleye gelir gelmez kalede sıkı bir disiplin katı kurallar uygular.

Albay Thurstay yeni olmasına rağmen kendisine yapılan uyarıları dikkate almaz bu yüzden çevresinde bulunan tüm kişileri Apaçi tuzağına doğru götürecektir.

8.Bury My Heart at Wounded Knee

IMDB 7.2 Fragman

Kızılderili filmleri arasında Bury My Heart at Wounded Knee ( Kalbimi Oraya Gömün )filmi benimde çok sevip çok fazla izlediğim bir film olma özelliği ile birlikte izlemeyenler için izlenmesi gereken en iyi kizilderili filmleri önerimizdir.

Roman olarak yazılan ve en çok satan romanlar arasına giren romandan alıntı bir film olan Bury My Heart at Wounded Knee filmini tavsiye listemize eklemeden olmaz.

Filmin konusuna gelecek olursak Amerikada kızılderili savaşları kızılderili katliamlarını ve kızılderilileri ülkeden sürme girişimleri bu filmde açıkça anlatılmaya çalışılmış olup oldukça güzel etkileyici bir western filmi olarak tavsiye filmimizdir.

Etkili oyuncu kadrosu bulunan bu film daha önce kızılderilileri hiç bakılmamış bir açıdan bakarak onların sorunları ve yaşadıkları zorluklara değinmiştir.Bizde kalbimi oraya gömün kizilderili filmi dendimi bu film olmadan olmaz deriz.

7.Grey Owl
IMDB 6,0 Fragman

Amerika Birleşik Devletleri 1930 senesinde Kanada kentinde kızılderili bir avcının yaşantısını konu alıyor.Grey Owl Türkçe adı ile bildiğimiz Gri Baykuş filmi konusu:

Vahşi kanada ortamında yaşayan bir kızılderili oraya gelen beyaz turistlere rehberlik etmektedir.Bu tür gezilerden birinde güzel bir kız Pony ile tanışacaktır.Pony’de kendisi gibi bir kizilderilidir,ve kızılderili kanı taşımaktadır.

Fakat Pony çocukluğundan beri beyazlar gibi yaşamış bir beyaz gibi hareket etmektedir.Arhie ile Tanışan Pony kendi kanını taşıyan kızılderili kültürlerini ve yaşamlarını görmek için Pony ile kalmaya başlar.İzlenmesi gereken en iyi kizilderili filmleri tanıtım yazımızda Gri Baykuş ta izlenebilecek bir film olması nedeniyle listemizde yer almıştır.

6.Geronimo

Gerenimo

IMBD 8.1 Fragman

Amerika’da bir efsane olarak anılan bir kizilderili Geronimo Kizilderililerin efsane kahramanı Geronimo izlenmesi gereken kizilderili filmleri önerileri‘miz arasında beğenerek izlenebilecek filmler arasında sürükleyici akıcı konusu ile bir baş yapıt diyebiliriz.

Geronimo ihanete uğramıştır ve önderliğinde bulunan savaşçı bir grubun kaçmasına yardım eder.Geronimo bu ihanet nedeniyle kaçarken peşine bir Yüzbaşı ve subay düşer.Geronimo bu ordu ve komutanların kurduğu tüm tuzak ve kendine öz geliştirdiği strajediler ile hayatta kalmayı başarmış ve bu nedenle kahraman kizilderili olarak adından söz ettirmiştir.

Son apaçi kabilesinin önderi Geronimo aslında insanlar için özgürlük sevdasının öyküsü olarakta düşünülebilir.En iyi izlenmesi gereken kizilderili filmleri Geronimoyu izlemeyenler çok şey kaçırmış demektir.İzlenmesi gereken bir film.

5.The Last Of The Mohicans – Son Mohikan

Son Mohikan

IMDB  7.8 Fragman

1992 yapımı olup vizyona girdiğinde çok büyük bir kitle tarafından izlenip begenilen izlenmesi gereken kizilderili filmleri arasında yer alan The Last Of The Mohicans – Son Mohikan filmi izlenmesi gereken öneri filmlerimizden bir diğeridir.

Son Mohikan Filmin Konusu:Fransa ve İngiltere Kuzey Amerika kıtasını ele geçirmek için kıyasıya savaşmaktadırlar.Bu savaşın tam ortasında hem yerleşimciler hemde kizilderililer yer almaktadır.Şahingöz adında bir kizilderili yerleşimci bir ailenin kızı olan Cora ve kız kardeşi Alice’yi kurtarmıştır.

Aslında Şahingöz de bir yerleşimci olup ailesi öldüğünde onu Mohikanlar büyütüp yetiştirmiştir.Sürükleyici ve etkili bir kizilderili filmi arıyorsanız Son Mohikan tam size göre bir film.İzlemediyseniz izlemenizi tavsiye ederiz.

4.Tecumseh – Yalnız Kartal

Yalnız kartal

IMDB  5,8 Fragman

Ondukuzunsu yüzyılda beyazlar yerliler ile anlaşma yapar.Beyazlar ile yerliler büyük avlanma sahalarında yaptıkları bu anlaşma devam edecekmidir?Yoksa kizilderililer ile beyazlar arasında yine soğuk savaşlar devammı edecektir.İzlenmesi gereken en iyi kizilderili filmleri arasında tavsiye ettiğimiz Tecumseh izlenmesi gereken film olarak listemize girmiştir.

3.Maina

İzlenmesi gereken filmler

IMDB  6.6 Fragman

2014 yılı Kanada yapımı olan Maina filmi izlenmesi gereken kizilderili filmi tavsiyemizdir.

İnnu kabilesi reisi olan Mishtenapuu zehirlenen kızı babasının öldürüldüğü gün Ağaç olmayan topraklardan gelen kabileler ile girilip sevdiği erkeğin ihanet ettiğinden dolayı öldürüldüğünü öğrenir.Tüm bu tersliklere rağmen annesi hasta yatmakta ve annesine bakacağına söz vermesi fakat maisa düşmanları tarafından kaçırılacak ve tüm olaylar bundan sonra başlayacaktır.

Film öneri listemizde yer verdiğimiz Maina filmini izlenmesi gerekenler listesine yazarken bu filmden keyif alacağınızı düşünüyoruz.

2.Last of the Comanches

IMDB  6.4 Fragman

İzlenmesi gereken e iyi kizilderili filmleri Last of the comanches süvariler ile komançilerin savaş mücadelesini anlatmaktadır.

Bir çölde mahsur kalan süvari birlikleri ile komançi kizilderilileri ile hayatta kalmak için büyük çaba sarfeden süvarilerin amansız mücadelesini beyaz perdeye taşıyan bu güzel film listemizde ilk sıralarda kendine yer bulmuştur.

1.Comanche Station- Komançi İstasyonu
Komançi istasyonu

IMDB 7.1 Fragman

Geldik en iyi izlenmesi gereken kizilderili filmleri tanıtımımızın son filmi Comanche Station filmi.Klasik western kizilderili filmleri severler izlenmeye değer bu filmi kaçırmasın.

Ünlü bir kovboy kızılderililer tarafından kaçırılan bir kadını kurtarır.Bu kaçırma olayı onlar için pek kolay olmadığı gibi eve dönmek ve kizilderilileri atlatıp onlardan kurtulmak için büyük çaba harcayacaklardır.

İzlenmesi gereken en iyi kizilderili filmleri önerilerimize burada son verirken sizlere seçip derlediğimiz bir birinden güzel eski western kizilderili filmlerini kısada olsa tanıtıp siz değerli okuyucularımıza eminimki bir çoğunuz bir kaç kez bu filmleri izlediniz.

Yeni nesil yeni kuşağında bu filmleri severek izleyeceğiniz bizim bu filmler ile büyüdüğümüz pazar günlerinin vazgeçilmezi olan western filmleri tanıtım yazımızı okuduğunuz için Teşekkür eder yazımızı paylaşıp daha çok kişiye ulaşmasını sağlarsanız memnun oluruz.Başka bir yazımızda tekrar görüşmek dileğiyle.About admin

2009 yılından beri internette iş imkanları'nı araştırıp benimde buy yöntemler sayesinde yaptığım işlerde internetten parakazanma yolları hakkında en güncel ve güvenilir parakazanma kaynaklarını sitemizde tanıtacağız.

Check Also

İzlemeniz Gereken En İyi 10 Western Filmleri

İzlemeniz Gereken En İyi 10 Western Filmleri Vahşi batı pazar günlerimizin vazgeçilmezi trt 1 ekranlarında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super