Home » En İyi Yabancı Filmler » John Wayne İzlenmesi Gereken 10 Filmi

John Wayne İzlenmesi Gereken 10 Filmi

John Wayne İzlenmesi Gereken 10 Filmi

John Wayne Filmleri | İzlenmesi Gereken En İyi John Wayne Filmleri

Western filmleri’ni onunla yani john Wayne ile sevdik, John Wayne gerçekten büyük bir aktör.Usta bir oyuncu diyebiliriz.

Western filmleri’ni onunla yani john Wayne ile sevdik John Wayne gerçekten büyük bir aktör.Usta bir oyuncu diyebiliriz.John Wayne, ellerini çok iyi kullanabilme kabiliyeti yanı sıra çok iyi bir at kullanıcısıdır.Western filmleri severlerin çok iyi tanıdıkları wahşi batı kizilderili düşmanı olan,filmlerinde kizilderililerden nefret eden bir karakter olarak hep karşımıza çıkmıştır.

Vahşi batı kovboyu john Wayne izlenmesi gereken en iyi 10 filmi’ni tanıtmadan olmazdı.Eskiler bu filmleri tekrar tekrar izlemişlerdir mutlaka western kuşağına ilgi duyan gençler için seçtiğimiz filmlerinden 10 unu bu yazımızda sizlere tanıtmak istedik.İşte John Wayne Filmleri.
10.Stagecoach” (1939)

John Wayne Filmleri

Stagecoach” (1939) Fragman

Bizlere Kovboy,Western filmleri’ni sevdiren John Wayne’nin ilk filmi olan 1939 yapımı stagecoach filmi posta arabasında geçen bir yolculuğu anlatmaktadır.Posta arabasına yolculuk sırasında kızılderililer saldırır.Bu yolculuk posta arabası içinde bulunanlar için bir kabusa dönüşecek.

Posta arabasında bulunan yolcular arasında sarhoş bir yolcu,doktor,iki kadın,zimmetine para geçiren bir kaçak haydut ve sahtekar olan bir banker ( John Wayne ) bu posta arabasında yolcudurlar.

Western filmleri severler için tavsiye ettiğimiz john wayne izlenmesi gereken 10 filminden biri olan Stagecoach filmini izlemenizi tavsiye ediyoruz.

9.They Were Expendable” (1945)

They Were Expendable Fragman

John wayne filmleri tanıtım listemizde western filmi dışında çevirmiş olduğu filmlerden biri olan They Were Expendable john wayne severler için izlemenizi önereceğimiz bir savaş filmi.

Büyük bir ustalık ve performans sergilerdiği bul filmde kahramanımız 2.Dünya Savaşı sırasında Japonlara karşı Filipini korumak için gönderilen Amerikan  denizaltılıları bu filmde bizlere dramatize olarak anlatılmıştır.Filipinliler için savaşı kazanmak oldukça zor gözükmektedir.

They Were Expendable filmi tarihi bir savaş filmi olmakla beraber savaştan hemen sonra çekilmiş olması ise daha büyük ilgi uyandırmış bir film olma özelliği taşıyor.John wayne, performansıyla izlenebilir güzel bir savaş gerçekleri filmini seyretmeden olmaz diye düşündük.

8.Red River” (1948)

Red River Fragman

Aslında john wayne, çoğu filminde iyi adam olarak ve kızılderili düşmanı olarak rol almasına rağmen Red River filminde tam tersi kötü adam rolu ile sevenlerinin karşısına çıkmıştır.

John Wayne, severlerin begeniyle izleyecekleri bu western filmini listemizde olmazsa olmaz filmlerinden biri olarak tavsiyemizdir.

7.Rio Bravo

Rio Bravo Fragman

Korkusuz şerifler wayne filmi olan Rio Bravo western filmleri arasında en iyiler arasında gösterilen yapımlardan bir diğeridir.Rio Bravo Film Konusu:

Bir şerif ve iki yardımcısının kasabalarında işlenen suç, cinayetlerin peşine düşmeleri,şerifin iki yardımcısının birinin oldukça genç olması bir diğerinin alkole düşkünlüğü nedeniyle başlarına büyük sorunlar,türlü türlü belalar ile karşılaşmalarına neden olacaktır.

John Wayne hayranları için izlenmesi gereken 10 filmi arasında rio bravo izleme listenizde olması gereken bir film.

6.Sands of Iwo Jima

Sand of Iwo Jima Fragman

John Wayne Savaş filmlerindede oldukça başarılı olmuştur.İşte wayne’nin western filmleri dışında oldukça çok izlenen adından sıkça söz edilen güzel bir yapıt savaş filmi.

Çok büyük çatışma ve savaşın gerçekleştiği İwo jima çıkartmasını john wayne’nin usta oyunculuğu ile izleyeceğiniz olaganüstü bir film.

Sand of Iwo Jima Film konusu:Pasifik savası yıllarında bir grup denizciyi eğitmek zorunda olan  John Stryker bu savaştaki kanlı ve ölüm kalım savaşları john un askerlerine neyi nasıl ne kadar öğrettiğinin bir cevabı olacaktır.

Savaş filmi meraklıları için önerdiğimiz wayne filmi gerçekçi performansı gerçekçi savaş sahneleri ve unutulmaz bayrak dikme anı ile bu filmi mutlaka izleyin.

5.The Horse Soldiers

The Horse Soldiers Fragman

1959 yapımı başrolunde John Wayne in yer aldığı Kahraman Süvariler demiryolu yapım merkezini patlatıp düşmanlarına yapılacak lojistik destekleri engellemek için aldıkları görevi yerine getirmek için mucadele veren süvarilerin hikayesini anlatıyor.

Western filmleri john wayne izlenmesi gereken en iyi 10 film The Horse Soldiers izleyebileceğiniz güzel vakit geçirmenizi sağlayacak güzel bir yapıt.

4.The Searchers
The Searchers Fragman

The Searchers ( Çöl Aslanı ) Filminin konusuna gelirsek

Yeğenini kızılderililerin kaçırdığı ve yeğenini aramak için yollara düşen bir kovboyun yıllar sürecek arayışını ve gittikçe yaptığı arayışın daha kötü ve tartışmasız bir hale gelmesini anlatıyor bizlere.

Bu film çekildiği yıllarda pek istenen başarıya ulaşmamış olsada sonraki yıllarda prestij kazanan bir John Ford yapımları arasında yer almıştır.

John Wayne izlenmesi gereken western filmleri listemizde yer verdiğimiz izlenmesi gereken filmlerinden biri tavsiyemizdir.

3.The Alamo

The Alamo Fragman

Alamo Kalesi,The Alamo 1836 yılında Meksika’ya karşı Teksas’ın bağımsızlığını savunmaya çalışan 200 askerin alamo kalesinde verdikleri mücadeleyi anlatıyor.

Unutulmaz filmler arasında olan dillere destan alamo kalesi amerikalıların üzerlerine titredikleri bir kalesi olarak alamo üzerine şu ana dek 6 film çekilmiştir.

John Wayne izlenmesi gereken filmleri arasında alamo kalesi önemli bir yer edinirken siz western severler için tavsiye filmimizdir.

2.Fort Apache

Fort Apache Fragman

Apaçi kalesi Amerikan sivil savaşı sona ermiştir.Sevilen ve saygı duyulan albayın fort apache kalesine atanması ve bu kalenin güvenliğini sağlaması istenilen fakat kızılderililer ile karakolda gelişen olaylar ve çatışmaların önüne geçmek için John Wayne aklı başında bölgeyi ve kızılderilileri çok iyi tanıyan özelliği ile sorunları çözmeye çalışacaktır.

1.True Grit

True Grit Fragman

John Waynenin izlenmesi gereken en güzel filmlerinden biri daha True Grit ( İz Peşinde ) Wayne’nin döktürdüğü ve harikalar yarattığı bir güzel bir film.

150 kadar filmde oynayan bu filmlerinin yarısından çoğu western filmi olan john wayne filmlerinden bir kaçını derleyip sizlere sunduk.John günde 5 paket sigara içen biriydi.

Sağlık sorunları yaşayıp Amerikada kansere yakalanan ilk ünlü oyuncu olarak kayıtlara geçmiştir.The Shootist filmi john waynenin son filmi olmuştur.John Wayne İzlenmesi Gereken 10 Filmi yazımıza burada son verirken sizlere tavsiye ettiğimiz yüzlerce wayne filmlerinden bir demet sunmaya çalıştık.About admin

2009 yılından beri internette iş imkanları'nı araştırıp benimde buy yöntemler sayesinde yaptığım işlerde internetten parakazanma yolları hakkında en güncel ve güvenilir parakazanma kaynaklarını sitemizde tanıtacağız.

Check Also

İzlemeniz Gereken En İyi 10 Western Filmleri

İzlemeniz Gereken En İyi 10 Western Filmleri Vahşi batı pazar günlerimizin vazgeçilmezi trt 1 ekranlarında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super