Home » İnternet Haberleri » Ülkemizde Üniversite Mezunları İşsiz

Ülkemizde Üniversite Mezunları İşsiz

2015 yılında yapılan araştırmalar sonucunda Ülkemizde Üniversite Mezunları İşsiz iş bulamıyor.

Ülkemizde Üniversite Mezunları İşsiz
Ülkemizde Üniversite Mezunları İşsiz

2015 yılında yapılan araştırmalar sonucunda Ülkemizde Üniversite Mezunları İşsiz iş bulamıyor.Bu rapor Türkiye genelinde ünicersite mezunlarının işsizlik oaranını gözler önüne sermaktedir.4 üniversite öğrencisinden biri işsiz.

Yapılan araştırmalar sonucunda 2000 yılından 2015 yılına kadar olan zamanda 2000 yılında işsiz olan üniversiteli sayısı 143 binlerde olan mezunların 2015 yılına gelindiğinde 774 bin olması dikkat çekiyor.

İşsiz olan üniversite mezunları zirve yaptı

Ülkemizdeki 30 milyonu aşkın çalışanın 6 milyon kişinin üniversite üniversite mezunları oluşturmaktadır.2014 yılında üniversite mezunları 10,6 işsizlik oranı 2015 yılında yüzde 12,1 olarak artış göstermiştir.Bunların 311 bini erkek olup 463 bininin kadın olduğu araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır.

Türkiye’de işsizlik tırmanıyor

Türkiyede iş bulşamayan işsiz olanların sayısı geçen yıla göre  104 bin kişi artarak 3 milyon 147 bin kişiye çıktı. Türkiye istatistik kurumu araştırmalarına göre kayıt dışı çalışan sayısı  yüzde 33,6 oldu.Ülkemizde şu anda her üç kişiden biri sigortasız çalıştırılmaktadır. Ocak ve şubat aylarında işsizlik oranlarının çok daha fazla olacağı söyleniyor.

İnternetten Ayda 1000 TL Nasıl Kazanılır >>

Yazıyazarak Parakazanma Yolları >>

About admin

2009 yılından beri internette iş imkanları'nı araştırıp benimde buy yöntemler sayesinde yaptığım işlerde internetten parakazanma yolları hakkında en güncel ve güvenilir parakazanma kaynaklarını sitemizde tanıtacağız.

Check Also

En etkili boy uzatma yolu 2018

En etkili boy uzatma yolu 2018 Artık sizde boyunuzun kısalığına kalıcı çözüm olacak En etkili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super