Blog Pazarlama

Blog Nedir Blog Nasıl Kurulur

Blog Nedir Blog Nasıl Kurulur

Bu yazımızda internette blog sahibi olmak isteyip hiç bir bilgisi olmayanlar için Blog nedir, Blog nasıl kurulur adım adım öğrenmenizi sağlayarak sizlerinde blogcu olmanıza yardım edeceğiz.

Son yıllarda artış gösteren kişisel bloglar ve firmalarında artık blogları ile internette yer aldığı fenomen hale gelen blogculuk kelimesinin nereden geldiğini ve blogculuğun ne anlama geldiği bu yazımızda anlatılmıştır.

Bir çok kişi blogculuğu duymuş olabilir fakat blogculuğa sıfırdan başlamanız gerekeceğini unutmamalısınız.

Blog Nedir

Bloglar aslında kişilerin günlük ve ya bildikleri konuda deftere yada kagıda değilde bloglarına yazarak binlerce kişinin okuması için tek tıkla ulaştırabilecekleri en etkili araçlardan biridir.

Bloglar günlüğe benzeyen günlük tutar gibi internette yazılan web siteleridir.Blogların asıl açılma amacı internette kişilerin kendilerini daha iyi ifade ediyor olmaları kendi bilgilerini özgür olarak ifade edebildikleri kendilerine özel platformdur.

Blogculuk aslında yazı yazma işi olarak değil yazdıkları yazıları internette paylaşabildikleri araçtır.Blogların günlüklerden en farklı yanı bana göre budur.Blog Nedir?tanımı internette nereye bakarsanız bakın günlük olarak tanımlanıyor

Blog Türleri Nelerdir

  • Kişisel Bloglar:Kişisel bloglar blog hakkında bilgisi olmayanların dahi çok çabuk kullanabilecekleri blogunu ve sayfalarını çok kolay düzenleyip internetten yayınlayabilecekleri günlüklerdir.Bu tür bloglar kişilerin günlük yaşamda yaşayıp karşılaştıkları ve kendilerine ait özgü yazdıkları blog türü arasında en fazla kullanılandır.
  • Temasal Blog:Alanında uzman kişilerin blogcuların çok iyi bildikleri her hangi bir konuda yazmış oldukları blog türüdür.Bu tür bloglarda bloglar ile ilgili olan tema eklenti blogların elbisesi olarak bildiğimiz bloglara profesyonel görünüm sağlayan bilgilere yer verilmektedir.
  • Topluluk Blogları:Bu tür bloglar üyelik sistemi toplayan ve üyelik ile yönetilerek üyelerin yaptığı paylaşım ve yorumların bulunduğu blog türüdür.
  • Şirket Blogları:Ufaklı büyüklü Firmaların işlerini yada ürünlerini internette tanıtmak ve çok daha fazla kişiye ulaşımın internetten tek tık ile sağlanabilir olması nedeniyle artık şirketlerde blog ile internette kendilerini göstermektedir.
  •  

Blog Nasıl Kurulur

Peki blog sahibi olmak isteyip blog nasıl kurulacağını bilmeyenler binlerce tl para vererek başkalarına blog kurdurmam diyenler kod bilgisi olmadan dahi kısa süre içinde bloglarını internette yayınlayıp kendilerini ifade etmek isteyenler ne tür blog açacağına karar veremeyenler En populer 20 blog fikri yazımızı okuyabilir.

Seo Uyumlu Wordpress Temaları İnceleyin

İnternette bloglar ile onlarca iş yaparak para kazanmak mümkün.İnternette blogların bir çoğunun asıl kurulma amacının para kazanmak için olduğunu biliyormuydunuz?

İnternette bizlere sürekli en işlek cadde’de bir dükkan bir magazamız olarak bize gelir kazandıracak Blog nasıl kurulur?Profesyonel Blog Nasıl Kurulur yazımızı okuyun.

Ücretsiz olarak blog kurup internette bu blog ile hangi yol ve yöntemler ile para kazanacağınızı öğretecek olan e kitabım Google Play’da Satıştadır.

2009 yılından beri internette blog yazarlığı yaparak para kazanan biri olarak tüm tecrübelerim bu rehberde detaylı olarak anlaıtlmış olup ücretsiz bloğunuzu kurup bu bloğunuz ile hemen para kazanmaya başlayacağınız yine sermaye ödemeden hangi yöntemler ile internette sürekli artarak devam edecek ayda binlerce tl kazancı nasıl kazanacağınızı öğrenmek için Google Play sayfamıza göz atın.Blog  ile para kazanma ücretsiz blog ile para kazanma rehberi >>

Enver Çoban

Para Kazanma,İş Fikirleri hakkında kendimizinde uygulayıp kazanç elde etmiş olduğumuz yöntemler En yeni ve güncel bilgiler Envercoban.com'da

İlgili Makaleler

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir

Başa dön tuşu