Para KazanmaBlog Pazarlama

Blogdan Para Kazanmak için Tavsiyeler

Blog’dan Para Kazanmak için Tavsiyeler

Blogdan Para Kazanmak için Tavsiyeler,İnternette blog yazarak para kazanmak,Blogdan para kazanmak için nelere dikkat edilmeli blog açmak isteyenlerin öğrenmek istediği bazı konular.

Blogdan Para Kazanmak için Tavsiyeler,İnternette blog yazarak para kazanmak,Blog ile para kazanmak için nelere dikkat edilmeli blog açmak isteyenlerin öğrenmek istediği bazı konular.İnternette blog ile para kazanmak isteyenler için blog ile para kazanmak pek kolay değildir.

Blog açmak bir kaç dakika sürüyor olsa bile bilgi ve birikim olmadan sermaye harcamadan bir blog sahibi olup sadece bir blog açmakla para kazanılımıyor.Açacağımız blog hangi konu ve kategoride açacağımızı açtığımız blog konusu ile alakalı hiç bir bilgi ve birikim sahibi olmamak yazılacak blog yazılarında zorlanılacağından başarılı olmak zor olabilir.

Çok iyi bildiğiniz konularda blog açmak ve Blog için kaliteli makaleler yazmanız gerekecektir.Blog açıp bloğunuzu yeterinde internette tanıtmadan,blogunuza gerekli olan trafiği ziyaretçiyi bloğa çekmeden sadece bloga yazı girmiş oluruz.Belki buraya kadar Blogdan Para Kazanmak ne zormuş diyebilirsiniz.

Sakın umutsuzluğa kapılmayın internette blog açarak para kazanma yöntemleri için sizlere önereceğimiz yöntemler ile ”para kazanamama” gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.

1.Bloğa Özgün İçerik Girmek

Blog için özgün içerik yazarlar için üzerinde durmaları gereken bir konudur.Blog yazmak isteyenler için özgün bir içerik yazmadan başarılı bir blog yazarı olamaz ve bloğu ile para kazanamaz.Özgün içerik internette daha önce yayınlanmamış ve güncel içerikler olmalıdır.

İnternette açacağınız konuda yüzlerce size benzer bloglar olacaktır.Bu blogları inceleyip fikir sahibi olabilirsiniz.Asla bu bloglarda yazılan yazıları kopyalayıp bloğunuzda yayınlamayı düşünmeyin.Kopya içerik size yararlı değil aksine çok büyük zazarı olur blogdan para kazanma hayaliniz bitebilir.

Araştırmalar yaparak bir çok yazı okuyup bu okuyacağınız yazılar sayesinde yazma ufkunuz genişleyecektir.Okuduğunuz blog konunuza ait yazıların aynısını değlde kendinize özgü değiştirerek kopya içerik sınıfına girmeden bloğunuza yazabilirsiniz.

2.Blogu Güncel Tutmak

Bloğunuzu sürekli güncel tutun ilk bir kaç ay bloğunuza birden fazla yazı girin bloğunuz bir kaç ay içinde tanınır olup ziyeretçilerirniz artmaya başladıkça günde bir yazıya ve daha sonraları hafta da bir yazı girmelisiniz bloğu sürekli güncel tutmak para kazanmak ve bloğunuza reklam almanızı sağlayacaktır.

Eğer bloğunuzla ilgilenmeyip güncel tıtmazsanız para kazanma hayalinizi unutun.

3.Blog Görünümü

Açacağınız bloğunuzun içi kadar dış görünümüde oldukça önemlidir.Bloğunuza gelecek ziyaretçilerirniz Blog Teması,blog içi düzenlemelerini begenmez sitenizin açılış hızının yavaş olması nedeniyle bloğunuzdan sıkılıp bloğunuzdan hemen çıkacaktır.

Bloğunzun temasının sadece olup gözleri yormaması her zaman sizin avantajınıza olacaktır.Seo açısından da size kazanç sağlayacaktır.Blog temasının yanında bloğunuzun Menü düzenlemeleri iyi olmalı,okuyucularınız kategori ve sayfalarınıza zorlanmadan ulaşmaları gerekmektedir.Bunları yapmadan bloğunuza ziyaretçi gelmez ziyaretçisi olmayan bir blog ise para kazanamaz.

4.Sosyal Medya

Blog yazarları için sosyal medyanın gücü önemlidir.Tüm blog yazarlarının mutlaka sosyal meryalarda hesapları vardır.Bir çok sosyal medya platformunda hesapları olan blog sahipleri bu hesapları blog tanıtımı için kullanır.Blog yazılarınızın çok daha fazla kişiye ulaşıp ziyaretçi çekmek için sosyal medyayı iyi kullanmak Blogdan Para Kazanmak demektir bunu aklınızdan çıkarmayın.

5.Blog Tanıtımı

İnternette blog açarak para kazanmanız için Blog Tanıtımı yapmadan bloğunuzu duyurmanız imkansız olmayabilir.Fakat bloğunuzu çok daha fazla kişiye tanıtmanız için bloğunuzu tanıtmanız oldukça önemlidir.Bloğunuzu ne kadar çok tanıtırsanız bloğunuza çok daha fazla reklam teklifleri almanız ve para kazanmanız daha kolay olacaktır.

İşte bu yüzden blog tanıtımı biz blogcular için çok önemlidir.Daha önce yazdığım Blog Tanıtımı yazımızı okuyabilirsiniz.

6.Blog Reklam Sayfası

Bloğunuzda olmazsa olmazlar arasında Reklam ve Sponsor sayfası reklam teklifleri almanız için mutlaka olması gereken alandır.Açmış olduğunuz bloğunuza reklam aldığımıza dair sayfanız yoksa bloğunuza reklam vermek isteyenlerin size ulaşması mümkün değildir.

Bloğunuzun profesyonel görünümü için ve size ulaşıp reklam alıp almadığınızı sormaları için bir reklam sayfası mutlaka olmalı.

7.Blogları Takip Edip Okuyun

Blogdan Para Kazanmak için bir blog açtık ve yazmayı çok seviyoruz.Zaten blog açmayı düşünenler araştırmayı ve yazmayı çok sever.Bloğunuza gireceğiniz yazıların okunmasını mutlaka istersiniz.İşte bu yüzden bizde başka blogları okuyup takip etmeliyiz.

Bir önceki yazımız Blog yazarak para kazanmak okuyabilirsiniz.

Blog okumayıp bloğumuzun okunmasını beklememeliyiz.Ne kadar çok blog yazısı okur blogları incelersek bloğumuzda olabilecek bir çok eksikliği bu sayede keşfedebiliriz.Blogdan Para Kazanmak için Tavsiyeler yazımıza burada son verirken bir başka yazımızda tekrar görüşmek dileğiyle.

Bu yazımızı beğendiyseniz yazı altına yorum yazabilir ve arkadaşlarınızında okumaları için paylaşabilirsiniz.Yorumlarınız bizim için değerlidir.

Bu yazımızıda okuyabilirsiniz. Ücretsiz Blog ile Para Kazanılır mı 

Enver Çoban

Para Kazanma,İş Fikirleri hakkında kendimizinde uygulayıp kazanç elde etmiş olduğumuz yöntemler En yeni ve güncel bilgiler Envercoban.com'da

İlgili Makaleler

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir

Başa dön tuşu