Blog Pazarlama

Blogger Blog Kurulumu Resimli Anlatım

Blogger Blog Kurulumu Resimli Anlatım

Bu günkü yazımız ücretsiz olarak blog sahibi olmak isteyenler için Blogger blog kurulumu resimli anlatımı ile sizde kısa süre içinde kendi bloğunuzu kurup yayına alın.

Google tarafından bizlere ücretsiz olarak sunulan blog kurma aracı olarak Blogger blog kurmak isteyenler için çok büyük imkanlar sunuyor.Bizde sizlere ücretsiz blog kurulumu başlarken neler yapmanız gerektiğini resimli olarak anlatarak sizinde blogcu olmanıza yardımcı olmak istedik.

Blog açmak isteyen blog nasıl açılır hiç bir fikri bilgisi olmayan Blogger blog kurulumu anlatılanları uyguladığınızda sizde bloğunuzu kurup hemen içerik paylaşarak bloğunuza yayına alabilirsiniz.

Blogger blog Google’nin barındırdığı ücretsiz bizlere sunduğu bir üründür.Ücretsiz olması ve bazı bloglardan daha kolay kullanımı nedeniyle en fazla tercih edilen blog servisidir.

Blogger blog kurulumu için bir G Mail hesabınızın olması gerekir.G Mail hesabınız var ise bu hesabınız ile blog kurulum işlemlerine hemen başlayabilir.G Mail Hesabı olmayan Buradan açabilirler.

Var olan ya da yeni açmış olduğumuz G mail hesabımız ile Blogger Blogspot adresine gidip altta göreceğiniz bu görüntü ile karşılaşacaksınız.

G Mail hesabımız ile çok basit ve kolay olarak otorum açtıktan sonra blog kurulumu adımlarını basit şekilde hallederek bloğunuzu düzenlemeye başlayabilirsiniz.

Yeni Blogger Blog Kurulumu

G mail hesabımız ile Blooger oturum açtığınızda karşınıza üstteki gördüğünüz gibi bir alan çıkacaktır.Yeni blog kur alanından istediğiniz isimdeki bloğu kurabilirsiniz.

Bu sayfada birden fazla blog kurabilirsiniz herhangi bir sınırlama yoktur.Yeni bloğumuz için ilk yapmamız gereken Yeni Blog butonu ile ilk bloğumuzu oluşturma adımına geçiyoruz.

Blog oluştur bölümüne tıkladığımızda karşımıza üstteki gibi ekran çıkar.Bu alana Blog ismini giriyoruz.Başlık bölümüne bir başlık belirliyoruz örneğin İnternet Desleri gibi.

Adres alanına bloğumuzun ismini girmemiz gerekiyor örnek internetdersleri tabi bazı alan adları başkaları tarafından kurulmuş olabilir o zaman başka bir isim deneyiniz.

İlk açacağınız Blogger Blog ücretsiz bir servis olacağı için Blog isminiz blog adi.blogspot.com olacaktır.Bloğunuza isterseniz özel bir alan adı satın alarak ekleyebilir bloğunuzun internetdersleri.com uzantılı profesyonel görünümde olmasını sağlayabilirsiniz.

Blogger blog için gerekli olan ücretsiz Temalar size sunulan yüzlerce tema’dan birini seçerek bloğunuza yükleyebilirsiniz.Temalar Bloğunuzun görünüşünü etkileyecektir.

Bu işlemleri yaptıktan sonra yapacağımız işlem Blog Oluştur alanına tıklayıp bloğumuzun kurulum adımlarını tamamlamış oluyoruz.

Blogger Blog Ayarları Resimli Anlatım

Blogger Blog ayarları sizler için önemli olacağını düşündüğüm bazı ayarların nasıl yapılacağını yazmak istedim.

Sol tarafta Ayarlar bölümü bulunmaktadır.Bu alanda HTTS yönlendirmesini evet yapın.Eğer zaten evet olarak gelmişse değiştirmenize gerek yoktur.Seo açısından HTTPS yönlendirmesi oldukça etkilidir.

Ayrıca ayarlar bölümünden isterseniz blog başlığını değiştirebilirsiniz.Açıklama alanına Bloğunuzu tanıtacak kısa bir açıklama girebilirsiniz.Örnek İnternet Dersleri Eğitim Bloğu gibi.

Sizlere bu yazımızda Blogger blog kurulumu resimli anlatımı ile kısa süre içinde bir blog kurup internette nasıl kendi bloğunuzun olacağını öğretmek istedik.Tema ve Yerleşim ayarlarını blogger Türkçe bir blog olduğu için denemeler ile kısa süre içinde çözeceğiniz için açıklamadık.

Milyonlarca kişinin artık internette kendini bloglar ile ifade ettiği bu yazımızı yazdığımız Kişisel Blogumuzunda bir blog olması bloglar ile internette bir çok imkanı değerlendirme fırsatı bizlere sunulmuştur.

Blogger blog kurulumu hakkında öğrenmek istediğiniz kafanızdaki sor yada sorunlarınızı yorum olarak yazabilirsiniz.Bir yazımızı daha burada sonlandırırken bir başka yazımızda tekrar görüşmek dileğiyle.

Blog Yazarak Para Kazanma Rehberi

Enver Çoban

Para Kazanma,İş Fikirleri hakkında kendimizinde uygulayıp kazanç elde etmiş olduğumuz yöntemler En yeni ve güncel bilgiler Envercoban.com'da

İlgili Makaleler

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir

Başa dön tuşu