Blog Pazarlama

Blogger Olmak İçin Bilinmesi Gerekenler

Blogcu olmak istiyorsunuz ücretsiz Blogger olmak için bilinmesi gerekenler ve bilmediğiniz kafanıza takılan tüm sorulara bu yazımızda cevap bulup artık sizde blogger olup blogculuk hakkında her şeyi öğreneceksiniz.

Bizlere her türlü imkanı sunan internette kendinize bir alan seçmek kendinizi ifade edebilmek için ilk adımı blogger olarak atabilirsiniz.İnterneti bilgisayarı olan her bireyin kolaylıkla açıp kullanabileceği blogger bloglar ile kendinize bir alan yer bulmanız mümkün.

İnternette blog açmak blogger olabilmek için bilmeniz gereken bazı kriterler vardır.İşte Blogger olmak için bilinmesi gerekenler.

Blogger Nedir

Blogger blogcu bloğu alup bu bloğuna sürekli içerik yazı ekleyen kişilere verilen bir isimdir.Bunun için yapabileceğiniz şey bir blog açmak olacak.Açacağınız bloğunuzu kendi zevkinize göre bloğunuza gelen kişilere hitap edecek biçimde dolduracaksınız.

Blog yazarları ve profesyonel blogcular bloglarında kendi bildiği konu ve donanımlar ile ilgili bilgi sahibi olup bu alanlarda bloglarını açmıştır.Blog açıp blog yazarı olmak için yapacağınız ve atacağınız adımları kendiniz belirleyeceğiniz için sizi sizden daha iyi tanıyan olmadığı için kendinizin nasıl başarılı olacağınızda sizn kendinize vereceğiniz yön ile belirlenecektir.

Blogger Nasıl Olurum

Blog açmak için çok iyi bildiğiniz alan ve konular olması sizin çok dahaz fazla başarılı olmanız ve internette yazılarınızın çok daha fazla kişiye ulaşıp okunmasını sağlayacaktır.Kendinizi uzun süreli blogculuk yapıp yapamayacağınız ve donanımlı olup olmadığınız belirli olacak.

Bir blog sitesi açıp Blogger olmak bu site ile başarılı olmak isteyen bir çok blogger malesef hassasiyet dikkat ve sürekli araştırma yapmayıp yazacak konu bulamamaları sonucu bir zaman sonra tıkanmalarına neden olmaktadır.

İşte iyi bir Blogger olmak için size bazı önemli bilgiler.

Hangi alanda daha iyisiniz :Bloğunuzu açmaya karar vermeden önce hangi konuda daha tecrübeli ve bilgi sahibi olduğunuzu düşünün.Belirleyeceğiniz konu alan sizin başarılı olmanızı sağlayacaktır.Kişilere faydalı bilgi yazılar çok değerlidir.

Yazmak istediğiniz alan ve hobileriniz:Blog sahibi olmak için bildiğiniz konular başlıklar ve içeriklerinizi seçmeye özen gösterin.Bloğunuza yazdığınız yazıyı eğer siz begenmiyorsanız bu yazıyı okumaya gelenlerde begenmeyeceği için pek okunmayacaktır.Buda yazılarınızın dikkat çekmediği anlamına gelir.

Blogları araştırın:Blog yazarları sürekli olarak diğer benzer blogları takip eder,araştırma blogcular için çok önemlidir.Bir çok yazı öğrenip deneyimli bir blogger olmak hem size hem bloğunuza gelenlere sizin prim kazanmanızı sağlayacaktır.

Öğreneceğiniz yeni bilgi ve haberler Blogger olmak için sizi üst sıralara zirveye taşıyacaktır.

Doğru Alan Seçimi:Blog açanların bir çoğu genel yani bir çok konuda blog açmakla başlar siz bu hatayı yapmayın.Kendi uzmanlık alanında bir blog ile faaliyetlerinize başlayın.Blog ile başarılı olmak için seçiminizi en iyi bildiğiniz alan üzerine kurun.

Blog Tasarımı:Bloglar için görünüm ve tasarım çok önemlidir.Bloğunuz ile başarılı olmanız için göze hoş görünen kullanıcıyı yıpratmayacak bloğunuzun ziyaretçilerine hitap edecek tasarımı bloğunuza sağlayın.

Blog Kurduktan Sonra Yapılacaklar

Açacağınız blog için yapacağınız ilk iş bloğunuza bir azı yazmak ve bu bloğunuzun açılış amacınızı okuyucularınıza belirtmelisiniz.Yazacağınız konuların neler olduğunu ilk yazınızda paylaşın.

Blog açacaklar için öncede belirttiğimiz gibi bildiği alan ve konular da blog açarak bu alanda yazılarınız yazmalarıdır.

Bloğunuzda mutlaka bir hakkında sayfası olmalıdır.Hakkımda sayfası bloglar için olmazsa olmazlardandır.Blogger olmak ve sizi takip edecek ziyaretçilerinizin sizi tanıması bu sayfa ile olacaktır.

Ücretsiz blogger blog kuracaklar için önceki yazımız Blogger Blog Kurulumu Resimli Anlatım yazımıza göz atabilirler.

Blog Neden Açmalısınız

Blog açma nedenleri aslında oldukça fazla olabilir fakat biz size en populer ve tercih edilen bloglar hakkında bazı fikirler vermek istedik.

Para Kazanmak için Blog Açmak:İnternette blog açarak blog yazarlığı ile kazanç elde eden blogcu sayısı oldukça fazla ilk iş bir blog açmanız ve bloğunuza emek vermeniz gerekecektir.Blog açıp oturduğunuz yerden hemen kazanç elde edeceğinizi düşünmeyin.

Azim,zaman ve sabır size zamanı geldiğinde emeğinizin karşılığını vermeye başlayacaktır.İşte acacağınız blog ile blogger olmak blogdan para kazanmak için internette yapılan ve sizlerinde yapabileceği işler.

Bloga Reklam Almak:İnternet web siteleri ve bloglar için para kazanmanın en iyi yöntemi olarak reklam yayını yani Google Adsense reklamları ile bloğunuzdan para kazanma yöntemi en populeridir.

Bloğunuzu açıp bloğunuza içerik girdikten sonra google adsenseye başvurarak bloğunuzda reklamları onay aldıktan sonra ekleyip yayınlayabilirsiniz.Bloglar için Google Adsense güzel bir kazanç kaynağıdır.

Bloga Banner Reklam Almak:Bloğunuz ziyaretçi artışı sonucunda ve yazdığınız yararlı içerikleri farkedip begenen büyük küçük firmalar size reklam teklifinde bulunacaktır.Sizin belirleyeceğiniz reklam ücretlerini banner reklam olarak bloğunuzda ister sizin ister reklam verenin istediği bölümde yayınlanması sonucunda aylık olarak size düzenli olarak para kazandıracak bir diğer yol bannner reklamcılığıdır.

Bloğunuzda satış yaparak para kazanmak:Biz buna satış ortaklığı Affiliate Merketing diyoruz internette satış ortaklığı veren kişileri yada sitelerin ürünlerini internette tanıtarak bu tanıtım sonucu yapılan satıştan komisyon alma işidir.

Satış ortaklığı ile internetten para kazanmak ve adım adım yapmanız gereken eğitimleri öğreneceğiniz internette kendi işinizin sahibi olmanızı sağlayacak yazımız olan 6 Adımda Para Kazanma Yolu yazımızı okuyun.

Bloğmuzda internette yapılacak işler hakkında en doğru ve güncel bilgileri paylaşmakta olup sizlerinde internette iş arayışı içinde olduğunuzu bildiğimizden size yardımcı olacak ve hiç bir yerde bulamayacağınız kaynak ve eğitimleri tanıtıyoruz.

Size Özel Teklif Blog açarak para kazanma rehberi

Rehberimizi akıllı telefonlarınızdan indirmek isterseniz Google Play sayfamızda e kitabımıza size özel teklif seçeneği ile hemen sahip olabilirsiniz E Kitabımızı indirmek için Buraya Tıkla >>

 

 

Enver Çoban

Para Kazanma,İş Fikirleri hakkında kendimizinde uygulayıp kazanç elde etmiş olduğumuz yöntemler En yeni ve güncel bilgiler Envercoban.com'da

İlgili Makaleler

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir

Başa dön tuşu