Para Kazanma

En İyi Google AdSense Para Kazanma Teknikleri

 AdSense'yi Kullanmaya Genel Bakış ve Öneriler

En İyi Google AdSense Para Kazanma Teknikleri | AdSense’yi Kullanmaya Genel Bakış ve Öneriler

En iyi Google Adsense Para Kazanma Teknikleri Blog ve Youtube kanalları için kullanılan ve en etkili para kazanma yollarından biridir.Web site, Youtube kanallarınızdan sizde reklam yayınlayarak güzel kazançlar elde edebilirslniz.

Büyük Firmaların Google’ye vermiş oldukları reklamları sizde bloğunuza ekleyebilir,açmış olduğunuz Blog yada Youtube videoları ile para kazanmak için en hızlu para kazanma yöntemi olduğu için kullanılıp sevilen bir yoldur.

Google AdSense Kullanmanın Yararları ve Sakıncaları

Google AdSense programı, aşağıdakiler gibi pek çok harika avantaj içerir.

Google Adsense reklam ağına katılım ücretsizdir.Google Adsense koşulları oldukça basit olduğu için yeni açmış olduğunuz blog ile bile para kazanabilirsiniz.Web sitenize görünüm ve içeriğine göre reklam tarzları vardır.Google Adsense hesabınızda 200 TL olduğunda para banka hesabınıza yatar.

Adsense reklam başvurusu yapıp başvurunuz onay aldığında reklamları bir kaç sitenizde yayınlayabilir diğer siteleriniz için tekrardan Adsense Başvurusu yapmanıza gerek yoktur.Web site,Blogger Bloğu ve Youtube hesaplarınıza reklamları bağlayabilirsiniz.

Youtube videoları Adsense Reklamları eklemek için 1000 abone ve 4000 saatlik gösterimine sahip olmak gerekir.

Bilmeniz gereken Google Adsense’ninde bir kaç dez avantajı olması

Eğer Blog.Site,Youtube kanalarınıza eklediğiniz reklamlar Google Hizmet şartları’nı ihlal ettiğiniz taktirde hesabınıza anında silme hakkını elinde bulundurur.Bu yüzden hizmet şartlarını iyi okuyup bilerek ona göre hareket etmeniz gerekir.

Adsense’den para kazanabilmek için trafiğe ihtiyacınız olacak.Yayınladığınız adsense reklamı size tıklamalar ile para kazandırırken ziyaretçi sitenizi terk edebilr ve sitenizde bulunan kendi ürün yada hizmetlerinizi,ortaklık programlarından para kazanmanızı engelleyebilir.

Adsense internette web site sahipleri için en iyi para kazanma teknikleri arasında yer alırken zengin olma hayalinizi yada ilk zamanlar büyük paralar kazanabileceğiniz bir alan olmayabilir.

Google Adsense Reklam Türleri

Google sizin web sitelerinizde yayınlayabilmeniz için bir çok reklam biçimleri sağlar işte bu reklam türleri.

Metin Reklamlar: Bu reklam türünde kelimeler kullanılır.Bu reklam biriminde tek teklif yada bağlantı birimi teklifleri listesi olarak çeşitli boyutlardan oluşmakta.Kutu ve Metin bağlantısı renklerini istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

Resimli reklamlar Grafik olup çeşitli boylarda olur.Metin ve Grafik reklamları birleştiren bir reklam beslemesi seçeneğine sahipsiniz.

Animasyonlu Video Reklamları: Web site,Bloğunuza Arama için Adsense kullanarak bir arama çubuğu ekleyebilirsiniz.Adsense Reklamları içeren arama sonuçları sayfası bir kullanıcının gireceği kelime ile arama yaptığında görünür.Arama sonuçları sayfasının renk ve düzeyini sitenizi tanımlayacak bir şekilde değiştirmeniz mümkündür.

Google Adsense Ödemeleri: Google Adsense reklam tıklamaları sonucunda hesabınız 200 TL olduğunda kazancınızı banka hesabına yatırır.Yabancı ülkelerde 100 Dolar Türkiye ödeme eşiği ise en az 200 TL dir.Her ay 200 TL ve üzeri ödeme alırken ödeme eşiğine ulaşamayanların kazancı bir diğer aya aktarılır.

Google Adsense en iyi para kazanma yöntemleri hesabınız sekmesinde tüm kazançlarınız,Tıklamalar,en fazla gösterilen reklamlar ve bir çok faydalı bilgiyi panelinizde görebilirsiniz.

Google Adsense ile Gelirleri Arttırma Yöntemleri

Google Adsense Kazançları Arttırma Yöntemleri gelirlerinizin yüksek olması için bazı planlar yapmalısınız.İşte size Adsense kazançları arttırma ipuçları,

Google Adsense yönergelerini iyi okuyup bunlara uyun.Asla kendi yayınladığınız reklamlara tıklamayın bir başkasına tıklatmayın.Adsense tıklama başına ödeme yaptığı için tıklamalara teşvik eden ziyaretçileri reklamlara tıklaması için yazılım gibi şeyler kullanmak yasaktır.

Google Adsense ihlale çok önem verdiği için bunu unutmayın.Adsense yönergelerini kesinlikle uygulayın.

Bloğunuzda bloğunuzun ziyaretçileri hedef kitleniz için okuyacakları ilgi çekici içerikler girin.”Google Adsense’den Para Kazanmak” mükemmel bir içerik üreterek hedeflediğiniz ziyaretçiler sayesinde bloğunuza çekmekten gelecektir.

Bloğunuzun trafiğini arttırmak için etik ve doğal olan internet pazarlama yöntemleri’ni kullanın.Arama Motoru Optimizasyonu ve makale pazarlamaları ile bloğunuz için ücretsiz trafik sağlayın.

Blog yada Web sitenizin duyarlı olduğundan Mobil Cihazlar için optimize edildiğinden emin olun.Artık çok fazla kişi Mobil Cihazlar kullanıyor.Googlenin bloğunuzu görüntüleyen Mobil kullanıcılara uygun reklam boyutlarını yayınlayabilmesi için reklamlarınızın uyarlanabilir olduğundan emin olun.

Hangi tür boyut reklamlar ile daha fazla kazanç sağladığınızı görmek için bir kaç reklam yerleşim türünü deneyin.Tipik boyutlarla (300 x 250, 728 x 90 ve 160 x 600) gibi reklam boyutlarından hangisinin daha fazla tıklandığını görmek için farklı boyutlar ile deneme yapın.

Reklamlarınızın yerleşimini en üst düzeye çıkarır.Her sayfa da 3 geleneksel reklama izin verir.Reklamlardan en fazla avantajı elde etmek için hepsini kullanın.

Ekranın üst kısımında bulunan reklamlar sayfanızın kaydırılmadan görünülebilen kısmı’dır.

Başlığınız ve logonuzun arkasında bir afiş reklamı bulundurun reklamın görünmesini istiyorsanız sayfanın en üstüne değil logonuzun yanına yerleştirin.

En İyi Google AdSense Para Kazanma Teknikleri görünürlük için içerik içi reklam ekleyin.Bu yazılarınızı okuyucular okurken karşılaşacakları ve reklam kazançlarınızı arttırmak için reklamlar yerleştirmeniz gerekecektir.

Gelişmiş Google Adsense İpuçları

Bloğunuzda reklam yayınlamaya başladıktan sonra Adsense Reklamları’nızın en iyi şekilde yararlanabilmeniz önemlidir.Google Adsense Gelirleri arttırmaya hazır olduğunuzda aşağıdaki tavsiyelerimizi aklınızda bulundurun.

Araştırma yapın Adsense Reklamları’nızı A/B testi yapmanızı sağlar.

Bloğunuzda diğer bağlantı ve kutu renklerini deneyin.Temanız ile uyumlu değillerse sonucun farklı olup olmadığını görmek için onları değiştirmeyi düşünün.

Reklam verenlerin reklamı bloğunuzda nerede görünrüleneceğini seçebilmesi için yerleşim hedefleme etkinleştirilmelidir.

Bloğunuz için neyin gelir getirip getirmediğini daha iyi anlamak için benzersiz kanallar oluşturun.

Rekabeti Yönetme veya Güvenilmez Reklamlar

Bloğunuzda hizmet yada mal satışı yapıyorsanız Googlenin göstermiş olduğu bazı reklamların sizin rakiplerinize ait olduğunu görebilirsiniz.Tamamen özgün olmayan reklamlar başka bir potansiyel sorunudur.

Google Adsense bu tekliflerin bloğunuzda görünmesini durdurmak için bloğunuzda 200 e kadar reklam url sinin Bloğunuzda görünmesini kısıtlamasını sağlar.URL engelleme ile ilgili alan vardır.

Ziyaret etmediğiniz sürece bloğunuzda hangi reklamların yayınlanacağını bilemezsiniz.En İyi Google AdSense Para Kazanma Teknikleri sizler için etkili olacağını düşündüğümüz bu yazı hakkında görüş ve yorumlarınızı yazı sonunda yorum alanından bize yazabilirsiniz yorumlarınız bizim için değerlidir.

Google Adsense Yüksek TBM Eğitim Kursu Kayıt >>

Enver Çoban

Para Kazanma,İş Fikirleri hakkında kendimizinde uygulayıp kazanç elde etmiş olduğumuz yöntemler En yeni ve güncel bilgiler Envercoban.com'da

İlgili Makaleler

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir

Başa dön tuşu