Blog PazarlamaPara Kazanma

İngilizce Blog ile Nasıl Para Kazanılır

İngilizce Blog ile Nasıl Para Kazanılır

İngilizce blog ile nasıl para kazanılır?İnternette blog ile para kazanma araştırması yaptığımızda karşımıza açılacak bir İngilizce Blog ile güzel paralar kazanıldığı ve kazanılabileceği hakkında bir çok yazı ile karşı karşıya geliyoruz.

İngilizce Bloglar ile para kazanan blogcuların hemen hemen bir çoğu Adsense Reklamları ve Affiliate işi yaparak para kazanıyor.Açılacak olan Türk Bloglar ile ingilizce açılan bir blogdan elde edilecek kazancı elde etmek zor.

En çok kullanılan ve Dünya’da yaygın olan İngilizce Dili olan açılacak bir blog’da bulunan Adsense Tıklamasına 5 ile 10 TL ve üzerinde kazanç elde etmek mümkün.Ben Birleşik Krallık’tan gelen bir tıklamaya 45 TL kazandığımı hatırlıyorum.

Türk sitelerinde ise tıklama başına malesef bir kaç kuruş vermektedir.Reklam haricinde blogcuların diğer kazanç yollarından biri olan Affiliate Marketing sistemin de de aynı sonuçlar elde edilemektedir.

Açılan Türkçe Bloglar ile hem tıklama başına verilen kazanç çok düşük hemde affiliate marketing işinde yapılan ürün tanıtımlarında satış yapılması hem zor hemde komisyonlar daha az olabiliyor.

Eğer iyi bir İngilizce Dil Bilginiz var ise size tavsiyem Türkçe Blog Açmayın derim.Blogunuz ile internetten para kazanma düşüncesi içindeyseniz Türkçe içerik ile hiç uğraşmayın.Blog yayınlarınız en çok konuşulan İngilizce Dilinde olsun ve yazılarınız ingilizce olarak yazıp Milyonlarca kişiye hitap edin.

İlgilizce Blog İle Para Nasıl Kazanılır

Üstte yazmış olduğumuz açıklama sonrasında İngilizce Blog açarak para kazanmak fikri size cazip geldiyse şimdi adım adım yapmanız gerekenler hakkında bilgilere bir göz atalım.

Adım 1:Pazar Araştırması:Önce açmayı düşündüğünüz İngilizce bloğun hangi kitleye hangi pazara dahil olacağını düşünüp bulmanız gerekir.İşte bunu belirlemek için anahtar kelime araçlarından faydalanabiliriz.

Tıklama başına ödeme ücretleri yüksek anahtar kelimeler belirleyin.Anahtar kelimeler bulmak ve ingilizce açacağınız blog fikirleri için Google Adwords Anahtar Kelime Aracı’na göz atın.

Adım 2:Domain Seçimi:Bloğunuzu açmak için pazarınızı belirlediniz ve şimdi bu pazara uygun bir blog açmanız gerekiyor.Örnek Borsa ile alakalı bir blog açacaksınız exchange.com gibi bir Domain satın alarak bloğunuzu kurup içerik girmeye başlayabilirsiniz.

İlgili Makale:En iyi ve En Uygun Hosting Domain Firması >>

Wordpress Blog Kurulumu Resimli Anlatım >>

3.Adım :Blog ile Kazanma Fırsatları:Blogu açtınız ve her şeyiniz hazır yazı,içerikleri bloğunuza girdiniz şimdi gelelim bloğumuza adsense reklamları yerleştirmek ve Adsense ile para kazanmak için başvurma adımına geçelim.Fakat Adsense başvurusu yapmadan önce mutlaka Adsense Program Politikaları‘na uygun olması gerekir.

İlgili Makaleler:Blogger Adsense Onaylatma >>

Adsense Site Onaylatma Kesin Çözüm >>

Google Adsense Kazançları Arttırma Yöntemleri >>

4.Blogunuz için Seo Çalışması:Bloğunuza trafik çekmek ve bloğunuzdan reklamlar ile para kazanabilmek için bloğunuza Seo Çalışması yapmalısınız.Açmış olduğunuz site ve konunuz ile alakalı internette pek çok site olacaktır.

İngilizce Blog İle Para Kazanma Yolları

Bu siteler ile rekabet etmeniz gerekecek işte sitenize trafik sağlamak için seo yapmanız Google’den sitenize organik Trafiğin gelmesi yapacağınız seo çalışması ile daha fazla olacaktır.

Sizlere internetten güzel para kazandıracak olan ve en çok para kazandıran siteler arasında gösterilen İngilizce kurulan sitelerin para kazandırdığını az çok öğrenmiş oldunuz peki siz İngilizce Biliyormusunuz?

Evet üstte yazmış olduğumuz ingilizce blog ile para nasıl kazanılır adımlarını izleyip uygulayıp sizde blogunuz ile Dolar kazanabilirsiniz.Size ayda binlerce dolar kazandıracak olan bir bloğun sahibi olabilirsiniz.

Tabiki tüm bunları yapmak için gerekli olan en önemli husus ingilizce bilmek.

İngilizce blog açıp ingilizce yazmak malesef çeviri araçları sizi kurtarmayacaktır.Online bloğunuz ile ayda binlerce dolar kazanabilmek için ingilizce bilmeniz şarttır.Bunun içinde bir kurs yada eğitim almanız gerekiyor.

Fakat şu zor zaman ve şartlarda bir kursa gidecek imkan ve zaman bulmak öyle pek kolay olamayabiliyor.İşte bu yüzden sizler için sıfırdan ingilizce kursunu severek öğreneceğiniz online olarak internetten uzaktan online eğitim ile İngilizce Öğrenmek İsteyenler için bir fırsat.

İngilizce sadece blog yazmak için gerekli olmayacak normal hayatta’da ingilizce bilmek oldukça önemlidir.İngilizce Dili bilmek sizin çok işinize yarayacağı gibi çok büyük faydalarınıda göreceksiniz.Sizlere ingilizceyi adım adım öğretecek olan sıfırdan ingilizce kursunu incelemenizi öneririm.

Videolu Kurs Buradan Kaydol >>

Buda İlginizi Çekebilir:Ücretsiz Blog ile Para Kazanılır mı >>

Enver Çoban

Para Kazanma,İş Fikirleri hakkında kendimizinde uygulayıp kazanç elde etmiş olduğumuz yöntemler En yeni ve güncel bilgiler Envercoban.com'da

İlgili Makaleler

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir

Başa dön tuşu