Para Kazanmaİş Fikirleri

Makale Yazarak Para Kazanma Hakkında Her Şey

Makale Yazarak Para Kazanma Hakkında Her Şey

İnternetten makale yazarak para kazanma hakkında her şey bu yazımızda yazarlık ve bu yöntem ile para kazanmak için bir çok yol ve yordam vardır.

İnternetten makale yazarak para kazanma hakkında her şey bu yazımızda yazarlık ve bu yöntem ile para kazanmak için bir çok yol ve yordam vardır.Makale yazarlılğı severek yapılabilecek internet iş olması ve yazmayı sevip yazacak çok şeyi olanlar için bir imkandır.

Bu yazımızda internette yazı yazarak para kazanmak için iyi bir makale nasıl yazılır?Makale yazarak nasıl para kazanılır?Bende bu siteyi açmamın sebebi araştırmayı ve yazmayı sevdiğim için açtım ve internette bir kaç para kazanma yöntemleri yine bu sitemizde sizler için yazmaktayız.

Bizim tecrübelerimize dayanarak edindiğimiz bilgi ve deneyimleri sizlere aktarmak istedim.Makale yazarak para kazanmak isteyenlere faydalı olur inşallah.

Özgün Makale Yazmak

Makale yazmanın önemli kuralları başında özgün yazmak gelir.Özgün demek makalenin kopya olmaması demek,yani başka bir yerde yazılıp yayınlanmamış olması kopya olmaması gerekir.Kopya olan makale sizlere yarar değil zarar verir.

İnternette Web site sahipleri,Blog yazarları siteleri için ücret karşılığında makale yazarları aramaktadır.Site sahipleri sitelerine fazla makale girişi yapmak fakat bunu kendileri karşılayamadıkları için yazı satın almak zorunda kalırlar.İnternette yazacağınız özgün makaleler sayesinde birden fazla kişi ile çalışıp güzel kazançlar elde etmeniz mümkündür.

Etkili Makale Nasıl Yazılmalı

İnternette evinizde çalışıp makale yazarlığı işi ile çok iyi yerlere gelebilmeniz için yazacağınız makaleleriniz bazı özelliklere sahip olmalı.Makale özgün olmalı demiştik,Makale başka bir yerden alınmış kopya olmamalı daha önce yayınlanmamış yazı olmalı,internette araştırma yapıp hoşunuza giden bir yazının aynısını yazmak yerine o yazıyı okuyup kendinize göre derleyip aynı olmaması maksadıyla yazabilirsiniz.

Yazdığınız makale ilgi çekici olmalı kişi makalenizi baştan sona okuma isteğini giriş,gelişme,ve sonuç bölümleri ile farklı hale getirin.

Makale Yazarak Para Kazanma

Günümüz dünyasında birçok insan internet üzerindeki işlere yönelmiş durumda. Freelancer olarak adlandırabileceğimiz bu kişiler uzaktan çalışma modeli ile kendilerine aylık kazanç sağlıyorlar. Makale yazarak para kazanma Freelancer çalışanların yapmış olduğu bir iş olarak karşımıza çıkıyor.

Birçok Türk, bu işi yaparak sağlam gelirler elde ediyorlar. Bu yazı içerisinde makale yazarak para kazanmanın ne olduğuna, bu işten nasıl para kazanabileceğinize ve nasıl bu iş içerisinde iyi bir yerde olabileceğinize değinecek, bu iş dalını sizlere detaylı bir şekilde açıklayacağız.

Makale Yazarak Para Kazanma Nedir?

Bir yazı türü temeli altında içerik oluşturarak para kazanabileceğiniz bir ortam bulduğunuzu düşünün. İnsanlar bu ortam içerisinde kendilerine ihtiyaç olan içerikleri satın alıyor ve kendi siteleri içerisinde kullanıyorlar. Makale yazarak para kazanma’nın günümüzde oldukça popüler bir iş alanı olduğunu görmekteyiz.

Belli kurallar çerçevesinde oluşturmuş olduğunuz makale isimli yazı türünü satmış olduğunuz bu yola makale yazarak para kazanma denilmektedir. Makale yazarak para kazanma işi herkesin yapabileceği bir iş değildir. Bu işi yapabilecek kişilerin yazmaya yatkın kişiler olması gerekmekte olup, bu işi hobi olarak yürütebilecek bireyler olması gerekmektedir. Yazmayı sevmeyen birisinin bu alan içerisinde başarılı olabilmesi pek te söz konusu değildir.

Baktığımız zaman yazı yazmayı seven kişilerin bu para kazanma dalı içerisinde geleceklerinin parlak olduğunu görüyoruz. Eğer bu işi severek yapabiliyorsanız parayı kazandığınız zaman “hiç te zor olmadı ki” demiş oluyorsunuz. Bu iş dalının tam olarak ne olduğuna değindikten sonra şimdi bu iş üzerinden nasıl para kazanabileceğinizi detaylı bir şekilde açıklayacağız.

Nasıl Para Kazanılır?

Makale yazarak para kazanma işlemi oldukça basit bir şekilde gerçekleşmektedir. Makale yazarak para kazanabilmeniz için öncelikle bünyesi içerisinde makale dalını bulunduran Freelancer sitelerine kayıt olmanız gerekmektedir. İnternet üzerindeki tüm Freelancer siteleri içerisinde satış yapmadan önce öncelikle satıcı profilinizi doldurmanız istenir. Bu siz satış yapmadan önce bitirmeniz gereken önemli bir işlemdir.

Satıcı profiliniz içerisinde kendinizi ve varsa tecrübenizi, bununla birlikte işi nasıl yerine getirdiğinizi belirtmeniz gerekir. Site içerisinde yapmanız gereken tüm işlemlerden sonra para kazanmak için tek yapmanız gereken şey makale yazmak ve bunları satışa sunmak olacaktır.

Makale satış siteleri içerisinden örnek verecek olursak, siz makalenizi yazdıktan sonra makaleleri sisteme yüklemeniz gerekir. Yüklemiş olduğunuz makaleler editör onayından geçer ve bu işlemden sonra makaleniz onaylandıysa site içerisinde satışa çıkartılmış olur. Makaleniz satışa çıktıktan sonra tek yapmanız gereken şey makalenizin satılmasını beklemek olacaktır.

En başta makalenizin satılmayacağını, insanların sizin makalenizi almayacağını düşünebilir ve bu yüzden bu iş üzerine fazla bir ağırlık verebilirsiniz. Evet, böyle düşünmeniz normal olacaktır. Ancak bu düşünceler belli bir yere kadar sürer ki bir bakmışsınız makaleniz satılmış. Bu yüzden size tavsiyemiz makalenizin hemen satılmasını beklemeyin. Eğer içeriğiniz insanlar tarafından aratılan bir içerikse zaman içerisinde satılacaktır.

Makale satış sitelerine baktığımız zaman insanlar satışa sunmuş olduğu bir içeriği 1 saat içerisinde de 2 hafta içerisinde de satabiliyorlar. Bu iş alanında iyiyseniz hiçbir zaman için pes etmemenizi tavsiye ediyoruz. Şimdi bu iş alanı içerisinde nasıl iyi bir yere gelebileceğinizden bahsedecek, birkaç alt başlık altında makaleyi daha da zenginleştireceğiz.

Bu İş Nasıl Yapılmalı?

Elbet her işin bir zorluğu vardır. Bu iş içerisinde de birkaç zorlukla karşılaşarak başarıya ulaşabileceğinizi belirtmek isteriz. Baktığımız zaman yazmayı bilen her insana makale yaz desek yüksek ihtimal bir konu başlığı altında nesnel cümlelerden oluşan bir yazı hazırlayacaktır.

Evet, bir makale bu şekilde hazırlanır ancak baktığımız zaman günümüz dünyasında makale dediğimiz kavramın oldukça şekillenmiş bir başlık olduğunu görmekteyiz. Artık meselenin makale yazmak değil donanımlı bir makale yazmak olduğunu görüyoruz. Bir makalenin belli başlı özelliklere sahip olması o yazının kalitesini artırarak daha çok alıcı bulmasına ve daha fazla sevilmesine neden oluyor. Bu iş alanı içerisinde sadece bildiğiniz konular üzerinden kurallara uymayarak bir yazı oluşturabilir ve hatta en acemi şekilde bile para kazanabilirsiniz.

Ancak bu iş dalına yeni başlamış olan bir yazarın zaman içerisinde yazılarını belli başlı kelimelerin içerik açıklamalarını bilerek yazması gerektiğini görüyoruz. Bir makalenin tam anlamıyla iyi bir yazı olarak karşımıza çıkması ve yazarın kendisini bu iş içerisinde kanıtlaması için seo, özgünlük ve bahsedebileceğimiz birçok kavramın bu yapı içerisinde yer alması gerekiyor. Şimdi bu kavramlara detaylı bir şekilde değinecek ve bir makalenin kaliteli olmasını sağlayan bu kavramların önemine dikkat çekeceğiz.

1) Seo Uyumu

2) Özgünlük

3) Yazım Kuralları

4) Güncel Olma

5) Yaratıcılık

6) Akıcılık

7) Alt Başlıklar

Seo Uyumu

Bir makale içerisinde en çok ön plana çıkan özelliğin seo kavramı olduğunu belirtmek isteriz. Seo kavramının açılımı arama motoru optimizasyonu şeklinde karşımıza çıkmakta olup, makale yazarlarının içeriklerinin öne çıkması için kullanmış olduğu bir formüldür aslında. Bir içeriğin seo uyumlu olması internet üzerinde öne çıkma ihtimalini artırması demektir.İçeriklerin seo uyumlu hazırlanması bir makaleyi daha kaliteli yapar.

Bununla birlikte seo kavramının Youtube içerisinde de büyük bir önem taşıdığını görüyoruz. Arama motoru ile optimize olmuş yani uyuşmuş olan içerikler insanların önüne çıkartılır. Bu sayede insanlar internet üzerinde aramış oldukları içeriklere ulaşmış olurlar. Bir makalenin seo uyumlu hazırlanması her ne kadar zor olsa da gerçek bir makalenin seo uyumu sağlaması gerektiğini de hatırlatmış olalım.

Özgünlük

Özgünlük, insanların kendi düşünceleri, birikimleri, çabaları sonucunda doğal ve örneği görülmemiş içerikler içerisinde rastlanan geniş çaplı bir kavramdır. Bir makalenin özgün bir şekilde yazılması demek makale içerisinde hiçbir şekilde kopya içerik kullanılmamış demektir.

Makale satış siteleri içerisinde özgün olmayan makaleler editör tarafında kabul edilmez ve sisteme yüklenmezler. Bunun en temel sebebi insanların emek hırsızlığı yapması ve bu iş alanı içerisinde kural dışı yollara başvurmasıdır. Bir içeriğin özgün olması daima ortaya daha iyi yapıtların ortaya çıkmasını sağlar. Bir makalenin özgün olmadan yazılması hiçbir zaman için doğru değildir.

Yazım Kuralları

Bir makaleyi yazarken içeriğinizde yazım kurallarına dikkat etmeniz büyük önem taşımaktadır. Yazım kurallarına uyulmamış bir yazıdan oluşan içeriğin insanlar tarafından pek te hoş karşılanmayacağı açıkça ortada olmakla olup, yazı içerisinde yazım hatasız yapılması yazının değerini düşürecektir. Bir makale yazıyorsanız, yazınızı olabildiğince yazım hatasından uzak tutmaya çalışın.

Güncel Olma

Yazınızı eski bilgiler üzerinden hazırlamayın. Yazınız içerisinde geçen bilimsel verilerin güncel olup olmadığını daima bilin. Çünkü makalenizi satın alacak insanlar yazının güncel olmasına büyük önem verirler. Güncel olmayan bir yazının pek te bir değeri kalmayacaktır.

Yaratıcılık

Bir yazının bir tık daha iyi olabilmesi için içeriğin yaratıcı cümleler içerisinde hazırlanması gerekir. Bu işlemin gerçekleşmesi biraz da hayal gücü gerektirecek olup, makalenizin kaliteli olmasını sağlayacak önemli bir husustur. Makale içerisinde yaratıcı cümlelere yer vermeniz içeriğin okurlara tatlı gelmesini sağlayacaktır. Bu sadece makale alanı içerisinde öneme sahip olmamakla birlikte yaratıcı olan eserler her zaman daha çok tercih edilirler.

Akıcılık

Makale içerisinde kullanılan dil ve bununla birlikte beraberinde gelen o akıcılık oldukça önemlidir Bir yazının akıcı bir şekilde yazılması hem makale kalitesini artırır hem de bu makaleyi sizden satın alan insanların sizi tercih etmesine büyük olanak sağlar. Akıcı bir şekilde yazılan makaleler daima insanlar tarafından daha çok sevilirler.

Alt Başlıklar

İçerik içerisinde alt başlık kullanımı bir makaleyi oldukça gösterişli duruma getiren bir yazı özelliğidir. Yazınızın içerisinde ne kadar alt başlık kullanırsanız içeriğiniz o kadar zengin demektir. Tabii ki baktığımız zaman alt başlıkların konu ile alakalı olması bu konuda büyük önem taşımaktadır. Bir makale içerisinde daima alt başlıklar kullanın ve alt başlıkları doğru seçmeye çalışın.

Makale Satışı Yapabileceğiniz Siteler

İnternet üzerinde makale satışı yapabileceğiniz birçok site bulunmakta. Bu siteleri sırasıyla açıklayacak olursak;

Rehberi Buradan İndir >>

Bu siteteler içerisinde makale satışı yapabilir, para çekim alt limitini aştıktan sonra kazancınızı banka hesabınıza çekebilirsiniz. Bu makale yazarak para kazanma sitelerinin güvenli olduklarını belirtmek isteriz.

Makale Satarak Dolar Kazanma

Birçok Türk, her ne kadar yerli siteler içerisinde Freelancer olsa da bazılarının yabancı Freelancer siteleri üzerinde dolar üzerinden sağlam paralar kazandığını görüyoruz. Baktığımız zaman yabancı Freelancer sitelerinde elde edilen kazancın Türk sitelere göre çok daha fazla olduğunu ve bu miktarın ciddi boyutlara ulaştığını söylemek mümkün.

Makale satışı yaparak dolar kazanabilmeniz için tek yapmanız gereken şey Fiverr, Upwork vb. Yabancı Freelancer sitelerine üye olmanız ve profil işlemlerinizi hallettikten sonra içerik yazarlığı dalı altında çalışmanız olacaktır.

Yazarak Para Kazanma Rehberi İndir >>

Ücretsiz Blog ile Para Kazanılır mı yazımızda ilginizi çekebilir.

 

Enver Çoban

Para Kazanma,İş Fikirleri hakkında kendimizinde uygulayıp kazanç elde etmiş olduğumuz yöntemler En yeni ve güncel bilgiler Envercoban.com'da

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Oldukça bilgilendirici bir yazı bende yazmayı ve araştırmayı seven biriyim bu yazınızı okuduktan sonra yazı yazarak para kazanma fikri benimde aklıma yattı.Bunun için neler yapmam yazacağım makaleleri nasıl satılmasını sağlayacağım bana söylermisiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
https://propu.sh/act/files/tag.min.js?z=7413939 //thubanoa.com/1?z=7413937