İş FikirleriPara Kazanma

Nasıl Zengin Olabilirim 10 Tavsiye

Nasıl Zengin Olabilirim 10 Tavsiye

Bu hayat da nasıl zengin olabilirim? Sorusunu herkes soruyor fakat zengin olmak için emin olun gerekeni yapmıyoruz. Bu gerekli şeyler neler? Neler yapabiliriz? Tüm bu sorularınıza bu liste de cevap vermeye çalışacağım. Fakat nasıl zengin olabilirim? Sorusunu artık sormayı bırakıp sadece yapmaya odaklanmadığınız sürece bu soruyu sormaya devam edeceksiniz.

Nasıl Zengin Olabilirim?

Milyoner olmak, ulaşılmaz bir hayal gibi görünebilir. İnsanlar bunun asla başlarına gelmeyecek bir şey olduğunu düşünür. Ancak göründüğü gibi, zengin olmak hayal edebileceğinizden çok daha yaygın ve aynı zamanda zengin olmak için doğru zihniyete sahipseniz elde edilebilir. Bugünkü listemiz de, bir gün zengin olabileceğinizin olası işaretleri var! Hadi başlayalım nasıl zengin olabilirim sorusuna.

Çocukken Para Kazanmaya Başlamak

Bir çok insanın yaptığını yapıyor musunuz? Nasıl zengin olabilirim sorusunu sormadan önce tecrübeleriniz nedir? Zenginlerin ortak özelliklerinden biri de çok genç yaşta para kazanmaya başlamalarıdır. Örneğin, “Mark Cuban” 12 yaşında kapı kapı dolaşarak çöp poşeti satıyordu, “Warren Buffett” 6 yaşında komşularına sakız satıyordu ve “Richard Branson” 11 yaşında muhabbet kuşu yetiştirip satıyordu.

Çocukken girişimci ruha sahipseniz, büyük olasılıkla yıllar içinde milyoner olacaksınız. Bunun nedeni, sürekli ekonomik olarak büyümenin yollarını aramanın, biyolojik ve psikolojik olarak doğanızda olmasıdır.

Çok Hırslı Olmak

Okulda iyi notlar almak senin için yeterli olmuyor muydu? Yaptığınız her şeyde her zaman en iyi olmak mı istiyordunuz? Her iki soruya da evet cevabını verdiyseniz, zengin olmanız çok muhtemeldir. Milyonerler her zaman yüksekleri hedefleme eğilimindedir.

Sadece bir milyon yapmakla yetinmezler, nasıl zengin olabilirim demezler, 10 milyon yapmak isterler. Başarılı olmak isteyenler genellikle her zaman son teslim tarihlerinin önündedir. Genellikle hedeflerine ulaşmak da asla gecikmezler.

Hırslı insanlar, mükemmelliklerinden ve hedeflerine ulaşmalarından ilham alır ve bu onların zenginliklerine ulaşmalarını sağlayan kilit faktörlerden biridir. Başarıya hayran olmayanlar genellikle çok hırslı değildir. Hırs, zihninizdeki gerçeğe dönüştürmek istediğimiz büyük hayaller gibidir. Karar vermeye ve zor yolların üstesinden gelmeye yardımcı olan bir güçtür.

Çekici Görünmek

Kulağa biraz ayrımcı gelebileceğini biliyorum, ancak Texas Üniversitesi’nde ekonomi profesörü olan Daniel Hamermesh’in araştırması bunun doğru olduğunu bize kanıtladı.

Hamermesh’e göre, “güzel insanlar, ortalamanın altında bir görünüme sahip olanlardan yaklaşık %3-4 daha fazla kazanıyorlar.” Bu kulağa çok fazla gelmeyebilir, ancak ortalama olarak, bir kişinin toplam yaşam boyu kazancına yaklaşık 200.000 dolar ekler.

Hamermesh, çekici insanların röportajlarda iyi niyet kazanma ve satış müzakerelerinde daha başarılı olma olasılığının daha yüksek olduğunu doğruladı.

Eylem Odaklı Bir Zihniyetiniz Var

Bir fırsatı gören ve bundan yararlanmak için hemen harekete geçen biri misiniz? Şansınızı kendiniz yarattığınıza inanıyor musunuz? Eğer öyleyse, tebrikler, çünkü sizi finansal açıdan başarılı bir insan yapacak olan şey, bu tür eylem odaklı zihniyettir.

Pek çok insan doğru zamanı veya doğru ruh halini bekler – sorun şu ki bu zaman asla gelmez ve sonsuza kadar o şekilde kalırlar. Doğru zaman veya durum yoktur. Peki ne vardır, fırsatlar var ve onları yakalamak size kalmış.

“Eylem” olmadan parlak bir fikriniz olsa bile, fikriniz sadece bir fikir olarak kalır.
Fakat fikirlerinizi nasıl eyleme dönüştürebilirsiniz? İşte kuralların kısa bir listesi:

Her Şeyi Yazın: Beynimiz veri depolamak için yaratılmamıştır: düşünmek, bağlantılar kurmak ve yeni çözümler hayal etmek için özgür olmalıdır. Beynimiz sürekli düşüncelerle boğulursa, en verimli haliyle çalışamaz.

Harekete geçmenin ilk adımı, düşündüğünüz her şeyi kağıda veya dijital bir belgeye yazarak kafanızdan çıkarmaktır:

Zihin haritaları oluşturun: Aklınızda, oraya buraya dağılmış kavramlar varsa, bu şekilde, neyin önemli olduğuna odaklanmak için kafanızda biraz yer açacaksınız. Adımlara Bölün, yol haritasını aşamalara bölün. Ne kadar küçük parçalara bölerseniz, onlara ulaşmanız o kadar kolay olur.

Kilometre Taşlarını Belirleyin: Bu aşamalardan hangisinin en önemli olduğunu belirleyin. Bunlar, her ne pahasına olursa olsun ulaşmanız gereken yolculuğunuzun ara aşamalarıdır. Bunlar olmadan ilerleyemezsiniz.

Her seferinde bir adıma odaklanın: Her zaman tüm yol haritanızı aklınızda tutmak zorunda değilsiniz. Küçük adımlarla düşünmek için kendinize imkan verebilirsiniz.

Küçük Faaliyetlerden Başlayın: Projeyi aşamalara ayırdıktan sonra, bu kuralı uygulamak daha kolay olacaktır. Her zaman yapılması kolay olan çok küçük faaliyetlerden başlayın. Bunu yapmak, ilerlemeniz için size büyük bir teşvik sağlayacaktır.

Kendinize Küçük Ödüller Verin: Küçük ödüllerle kendinizi ödüllendirmek, zor zamanlar geldiğinde enerji deponuzu doldurur.

Termin Tarihi Belirleyin: Her aşamanın bir son teslim tarihi, takvime dahil edilecek gerçek bir tarihi olmalıdır. Bu son teslim tarihinin gerçekçi olduğuna dikkat edin ulaşamazsanız cesaretinizi kıracak kadar yakın değil, ama çok uzak da olmamalı.

Çünkü bir teslim tarihi aynı zamanda hedefe ulaşmanız için bir miktar teşvik vermeye de hizmet ediyor. Ara tarihler belirlemek, : yani sadece sonucu düşünmek değil, o sonuca ulaşmak için bugün, yarın ve gelecek hafta ne yapmanız gerekenlere odaklanmanızı sağlayacaktır. Bu, sınırlı bir süreye odaklanmanızı ve o zaman için belirlediğiniz şeyi elde etmenizi sağlayan zaman kutusu tekniğidir.

Ara Sonuçları Kontrol Edin: Her aşamada, ilerlemenizi kontrol etmek için bir dakikanızı ayırın: Sonuç belirlenen süre içinde elde edildi mi? Başarısız olan bir şey var mıydı?

Geride kalanları telafi etmek için projenin gidişatını yeniden tanımlamak mı yoksa yeni teslim tarihlerinin planlanması mı gerekiyor? Son olarak, unutmayın: her dönüm noktasını kutlayın! Kendini ödüllendir!
Doğru enerji yüküyle ilerlemek önemlidir.

Unutmayın, milyonerler yatırım yapmak veya bir iş kurmak için mükemmel zamanı beklemezler. Kazanmaya başlamak için en iyi zamanın her zaman ŞİMDİ olduğunu bilirler. Oturup beklemek, hayallerinizi yok etmenin en iyi yollarından biridir.

Açık Fikirli Olmak

Açık fikirli bir kişi, her zaman yeni fikirlere ve farklı görüşlere veya bakış açılarına açık olan kişidir. Açık fikirli olmak, ilkelerimize aykırı olsalar bile başkalarının önerilerini dinlemeye istekli olmak anlamına gelir. Bir sonraki adım, bu önerileri değerlendirmek ve onları kabul mu yoksa reddetmeye mi karar vermektir.

Açık fikirli olmayan insanlar esnek değildir veya bir değişiklik olasılığından çok korkarlar. Bilmedikleri şeyden korkarlar, “Fikrimi değiştiremiyorum ve başkalarının fikrini kabul edemiyorum.” Başka bir deyişle, çok “kapalı” veya “dar görüşlüdürler .

Bir fırsatın ne zaman kendini göstereceğini asla bilemezsiniz. Hemen önünüze çıkan fırsatlara yatırım yapmayı düşünmüyorsanız, bunun iyi bir fikir olduğunu anladığınız anda fırsatı kaçırmış olabilirsiniz.

Bu nedenle, zenginler her zaman yenilikçi fikirleri gözetler. Ayrıca geçmişte düşünmedikleri bir şey de olabilir, ancak bunun biraz para getirebileceğini anlarlarsa, o zaman fikirlerini değiştirmeye de hazırlar.

En iyisi sınır koymamaktır. Gözlerinizi dünyaya ve ulaşabileceğiniz fırsatlara açarsanız yapabileceğiniz sayısız şey ve ulaşmak için hedefler vardır. Warren Buffett’in bir keresinde dediği gibi, “Fırsatlar pek sık gelmez. Altın yağarsa yüksük değil kova çıkar.”

İmkanlarından Daha Azıyla Yetinmek

Tüm milyonerlerde ortak olan bir diğer özellik de imkanlarının altında bir standartta yaşayabilmeleridir. Sahip oldukları lüks şeylerle övünmezler, ancak pratik arabalar kullanırlar, mütevazı evlerde yaşarlar ve zor kazandıkları parayı ihtiyaç duymadıkları lüks mallara harcamazlar.

Hiç işyerinde ikramiye aldığınız bir durumda bulundunuz mu;? ve ilk düşünceniz bunu bir akşam pahalı bir gurme restoranında boşa harcamak oldu mu? Görüyorsunuz, çoğu insan bunu müsrif bir şeye savurganlık yapmak için mükemmel bir fırsat olarak görür, ancak bu parayı ana gelirinizle aynı şekilde kullanmak daha iyidir.

Eğer ölçülü davranıyorsanız, zevk için para harcamanın yanlış bir tarafı yok. Bununla birlikte, geri kalanı etkin bir şekilde kullanmak daha iyidir: borçları geri ödemek veya bir yatırım portföyünü yenilemek için.

Bu yüzden zenginler daha zengin oluyor. Zenginler varlıkları satın alır, yani cebine para koyan şeyleri. Yoksullar ise borç satın alırlar – pahalı giysiler, arabalar ve daha fazlası.

Akıl Hocasına Sahip Olmak

Şuan bu liste senin nasıl zengin olabilirim soruna bir nevi akıl hocalığı yapmaktadır mesela. Birlikte takıldığınız insanların başarınızı etkileyebileceği bir sır değil. Bir an için düşünün. Zamanınızın çoğunu olumsuz insanlarla veya karşı çıkanlarla geçirirseniz, onların motive olmanıza yardımcı olmayacağını görürsünüz
Başka bir deyişle, zengin olmak istiyorsanız zengin insanlarla takılmaya başlayın.

Bu sadece sizi motive etmekle kalmayacak, aynı zamanda mentorunuz olmak ve size yol göstermek isteyen birini bulma şansınız olacak. Bir milyoneri şahsen tanımıyorsanız, korkmayın ve onunla bir etkinlikte tanıştıktan sonra sosyal medya veya e-posta yoluyla iletişime geçmeye çalışın ve bir ilişki kurmaya çalışın.

Halihazırda bir işiniz olsun ya da olmasın, bir mentora sahip olmak, hayatınızın herhangi bir döneminde çok yardımcı olabilir. Bir akıl hocasına sahip olmak, önemli bir iş kararı vermeden önce profesyonel bir görüş almak,
henüz iyi bilmediğiniz bir çalışmanın dinamiklerini daha iyi anlamak ve profesyonel gelişiminiz için yararlıdır.

İyimser Olmak

Sürekli olarak olumsuz konuşan ve her zaman başkalarını suçlayan kaç kişi tanıyorsunuz? Bahse girerim ekonomik olarak iyi gitmiyorlardır, değil mi? Bu yüzden nasıl zengin olabilirim sorusu çok anlamiçermektedir bir örneği ise; Milyonerler dökülen süt için ağlamazlar, şikayet etmezler, başkalarını suçlamazlar. Aksine, zorlukları kabul eder ve üstesinden gelmenin yollarını ararlar.

T. Harv Eker’in dediği gibi, “Zenginler kendi hayatlarını yaratabileceklerine inanırlar. Yoksullar, hayatın basitçe olan bir şey olduğunu hissederler. “İyimser kişi “ileriye bakabilir” ve ortalamadan daha iyi bir sağlık durumuna sahiptir ve bunun nedeni, yaşamının bir parçası olan olaylar üzerinde önemli ve kararlı bir kontrol uygulayabileceği inancına dayanan bir özsaygıya sahip olmasıdır.

Kendi hayatını yönetme yeteneğinde belirleyici olduğu inancıyla, daha büyük ve iyimser bir bağlılık seferber eder ve kaydedilen başarılarda kendisine daha fazla değer verir.

İyimserlik, olayları daha uyumlu bir şekilde görme eğilimimizdir, çünkü daha parlak bir geleceğe sahip olduğumuz gerçeğiyle “kendimizi kandırarak” endişe ve strese daha az eğilimliyiz.

Sigara ve İçki Alışkanlığı

İçki içtiğini iddia eden erkeklerin, içmeyenlerden %21, içen kadınların ise içmeyenlerden %8 daha fazla kazandığını biliyor musunuz? Sebep? Alkol, sosyalleşmeyi sağlar ve bu da daha fazla kâr sağlar. Şimdi beni yanlış anlama, bu içmeye başlaman gerektiği anlamına gelmez.

Jim Britt, “Bunu Yap, Zengin Ol!” kitabının yazarı “Hiç içki içmeyen bir insan, muhtemelen çok ılımlı olacak ve bu onları birçok sosyal çevreden uzak tutacaktır.”

Her iki durumda da zenginler sigara içmez. “Sigara içenler sigaraya inanılmaz miktarda para harcıyor” diyor. Sonunda, bu sigara paketleri eklenecek ve yatırım gibi daha akıllıca harcanabilecek kazançlarınızdan önemli bir pay alacaktır.

Öfkenizi Kontrol Edebilme

Öfke kontrolünü sık sık duymuş olabilirsiniz. Bu tam olarak olumsuz duygularınıza hakim olmanızı sağlayan tutumdur. Öfkenizi kontrol etmek elbette asla öfkelenmeyeceğiniz anlamına gelmez – bazı durumlarda öfkeli hissetmek tamamen normaldir.

Refahınız için önemli olan şey, öfke belirtilerini nasıl tanıyacağınızı anlamak ve bunalmadan kendinizi olumlu ve üretken durumlarda tutmak için stratejiler geliştirmektir. Öfkenin hakim olduğu durumlarda sakin kalmak hiç de kolay değil.

Yaptığımız en yaygın hatalardan biri, çözümlerden çok soruna odaklanmaktır. Sizi çıldırtan şeylere odaklanmak yerine, sorunu çözmeye çalışın. Koşullar ne olursa olsun iç ve dış sakinliğini koruyabilen insanlar, güçlü sinirlere ve yüksek stres direncine sahiptir.

Güçlü bir dirence ve içsel çekirdeğe sahip olan insanların, başarılı olma ihtimalleri, diğerlerinden daha fazladır. Kapanış düşüncelerim, Kendinizi bu işaretlerden bazılarında bulamadıysanız, cesaretiniz kırılmasın.
Nasıl zengin olunacağı da dahil olmak üzere her şeyi geliştirebilir ve öğrenebilirsiniz.

Unutmayın: Bir şey istiyorsanız, onun için savaşın. Başarı tesadüfen değil, özveri ve sıkı çalışmanın sonucu olarak gelir. Okuduğunuz için teşekkür ederiz Listemizi beğendiyseniz, sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın.

Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir:

Blog Yazarak Para Kazanma Rehberi

Ücretsiz Blog ile Para Kazanılır mı

İnternetten Satış Yapmak

Para Kazanma Eğitim Seti

Enver Çoban

Para Kazanma,İş Fikirleri hakkında kendimizinde uygulayıp kazanç elde etmiş olduğumuz yöntemler En yeni ve güncel bilgiler Envercoban.com'da

İlgili Makaleler

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir

Başa dön tuşu