Blog Pazarlama

WordPress Blog Kurulumu Resimli Anlatım

WordPress Blog Kurulumu Resimli Anlatım

Adım adım WordPres blog kurulumu resimli anlatım ile blog kurmak isteyip zorlanan kişilere klavuz olacak blog kurma rehberimiz sayesinde artık herkezin bir bloğu olacak.İnternette en fazla aranmakta olan blog kurulumu web site açma aramalarına artık son vererek kendi bloğunuzu dakikalar içinde kurabileceksiniz.

İnternetten para kazanmak için bir blog bizler için çok büyük bir imkan.Blog kurmak artık teknik bilgi çok iyi yazılım bilmenize gerek olmadan dakikalar içinde kurarak internette yayınlanması çok düşük fiyatlar ile bir bloğunuzun olması artık kaçınılmaz.

Web siteleri ile internette kısa süre içinde kazanabileceğiniz onlarca iş imkanı ile sitelerinzden size para kazandıracaktır.İşte sizlere internette blog nasıl kurulur wordpress blog kurulumu resimli anlatım ile adım adım anlatılmıştır.

İnternette aradığımız her türlü bilgiyi bizlere blog web siteleri ulaştırmaktadır.Dünya genelinde en çok tercih edilen blog alt yapısı Wordpress blog kurulumu kendinize kuracağınız profesyonel görünümlü bloglarınızı bir kaç dakika içinde kurup hemen yayınlayın.Lafı uzatmadan kuracağınız blog için size  neler gerekiyor?


Blog Kurulumu ve Teknik Alt Yapısı

İnternette profesyonel görünümlü blogumuzun olması için bize gerekli olan iki şey vardır.Peki blog kurulumu için olmazsa olmaz bu iki şey nedir?

Domain:Bu bloğumuzun adı olan envercoban.com bir Alan Adı ( Domain) dir.Alan adının sonunda bulunan com bir domain uzantısıdır.com,net,org gibi bir çok domain uzantıları ile internette blog yada bloglar açılmaktadır.

Fakat sadece bir domain sahibi olmanız bir blog kurmanız için yeterli olmayacağı gibi bu domaini barındırmak ve açacağınız web sitenizi 7/24 açık olması faaliyet göstermesi için gerekecek bir diğer gerekli olan aracımızı kısaca tanıyalım.

Hosting:Hostin nedir?Hosting ne işe yarar?Bloğunuz açtıktan sonra açmış olduğunuz bloga yazacağınız yazı,resimler,videolar ve bloğunuzda bulunacak olan tüm gereçleri barındırmanız için bir sunucuya ihtiyaç vardır.

Hosting bloğunuzdaki tüm içeriği internette barındırıp bu yazdığınız içeriği internette arayan kişilere ulaştırmayı sağlayan gece gündüz 24 saat çalışan bir depodur.

Bloğunuzun internette görünür açık olması için Hosting gerekli bir araçtır.Blog açmanın maliyetli ve oldukça zor olduğunu düşünen bir çok kişinin blog açmayı ertelediğini biliyoruz.Bu yazımız ile birlikte kodlama,yazılım bilginiz dahi olmadan dakikalar için de sizinde bloğunuz olacak.Wordpress blog kurulumu resimli anlatım yazımızda adım adım blog kurulumu anlatılmıştır.

Evet WordPress blog kurulumu yapmaya kategori ve bloğunuzun konusunu belirlediyseniz başlayalım blog kurulumuna.

Bloğunuz için gerekli olan uygun Domain ve Hosting nasıl temin edeceksiniz.Bizim önerimiz Güzel Hosting dir.Wordpress blog kurulumu resimli anlatımı‘nı sizlere Güzel Hosting Firması, üzerinden anlatacağımız için Domain ve Hostingide burdan alabilirsiniz.

Domain ve Hosting siparişinden sonra C Panele girerek panelinizden dakikalar içinde Wordpress blog kurulumunu nasıl yapacağınızı resimli olarak sizlere anlatacağız.

GüzelHosting Domain Hosting Üyelik ve Sipariş >>

Güzel hosting üyelik için Müşteri Girişi altında yeni kayıta tıklayıp üye oluyoruz.

1.Güzel Hosting Paneline Giriş

Güzel Hosting firmasına üyelik sonrasında kayıt olduğumuz bilgiler ile panelimize giriyoruz.Panelimize girişte karşımıza aşağıdaki gibi bir resim çıkacak.Sağ üst köşede görünen alana giriş bilgilerimizi doğru şekilde yazıyoruz.

Güzel hosting kayit

Güzel Hosting panelimize Buradan girelim.Şimdi gelin adım adım Wordpress kurulumu‘nu yapmaya başlayalım dikkatlice yazımızı okuyun.

1.Güzel Hosting Paneline Giriş

Güzel Hosting firmasına üyelik sonrasında kayıt olduğumuz bilgiler ile panelimize giriyoruz.Panelimize girişte karşımıza aşağıdaki gibi bir resim çıkacak.

2.C Panele Giriş

Güzel hosting müşteri panelimize girdiğimiz anda karşımıza bir menu çıkacak bu çıkan menude satın almış olduğumuz Hosting ve Alan adlarına ait tüm bilgileri görebileceğiz.Burası sizin ayar yapıp tüm bilgileri yönetebileceğiniz alanınızdır.

C Panele girebilmemiz için ilk önce Ürün Hizmetlerimiz alanına tıklıyoruz.Bu alanda eğer satın aldıysanız tüm Hosting ve Domain bilgilerinizi göreceksiniz.Bu bölüme tıklayıp girdikten sonra  Listemizden Hosting Paketleri detay yönet kısmından detay/yönet alanına tıklıyoruz.Girdiğimiz bu bölümde Hostingimize ait tüm bilgiler gösteriliyor olacaktır.

Aşagı doğru indiğimizde karşımıza alttaki resimde göründüğü gibi bir alan çıkar.Burası Hesap Eklentileri alanıdır.

 

Görmüş olduğunuz hesap eklentisi alanında altta görünen C Panele Gir Tıklıyoruz.Bizi C Panele yönlendirecektir.Yeni açılacak olan sayfa bizim karşımıza bir çok seçeneği beraberinde getirecektir.

Çıkacak olan sayfada yapmamız gereken “SOFTACULOUS APPS INSTALLER” bölümüne doğru inmek olacak.Bu bölüm aşagıdaki resimde göründüğü gibidir.

C Panel Görünüşü

Müşteri Penlinden C Panele Giriş

 

Karşımıza çıkan bu sayfada bir kaç tıklama ile yapabileceğimiz ve kurulumunu hemen yapabileceğimiz bölümler çıkacaktır.Biz WordPress Bloğu kuracağımız için WordPress Blog Kurulumu Resimli Anlatım sol üstte bulunan Wordpress logosuna tıklıyoruz.Yeni bir pencere açılacak ve Wordpress kurulumuna gececeğiz.

3.WordPress Kurulumu Yapmak

“SOFTACULOUS APPS INSTALLER” bu alan üzerinden kurulumunu yapacağımız WordPress hakkında bizim karşımıza bazı bilgilerin yüklenmiş olduğu bir sayfa gelir.Bu sayfanın sol üst kısmında bulunan Yükle Butonu‘na tıklıyoruz.

Bu butona tıkladığımız da karşımıza Wordpress kurulumu için gerekli olan bazı bilgileri ayarları yapmamız gerekecek.Bu ayarların nasıl yapılıp WordPress Blogunuzu kuracağınız resimli olarak anlatılacaktır.

Şimdi yapacağınız tek şey bu alanları doldurmak olacak bu alanları nasıl dolduracağınız altta resim ve resmin altında detaylı olarak anlatılmıştır.

 

1.Kuracağınız Wordpress bloğunuzun adres satırına www.başlaması yada www.olmadan mı başlamasını istersiniz.Bu kısım fazla önemli olmadığı için istediğinizi seçebilirsiniz.

2.Bu alana aldığımız Domain’in adını seçiyoruz.

3.Bu bölüme bloğununuzun alan adınamı yoksa alt alan adınamı kurulum yapacağınızı belirteceksiniz.Siz alan adınızı seçeceksiniz.

4.Bu bölüm alan adınızın adres satırında görüneceği bölüm örnek envercoban.com

5.Bu bölümde sitenizin kısa bir açıklamasını yazacaksıız örnek envercoban.com kişisel blog gibi

6.Bu bölüm birden fazla bloğu olanları ilgilendirmekte siz yeni bir blog açacağınız için bu bölüm sizi ilgilendirmez.

7.Bu alana bloğunuza giriş yaptığınızda kullanmanız gerekecek olan kullanıcı adınız genelde blog kuranlar bu alana Admin olarak doldurur.Siz güvenlik için başka bir isim bulup bloğunuzu güvenli hale getirebilirsiniz.

8.Bu bölüm bloğunuza gireceğiniz zaman yazacağınız şifreniz.Kullanıcı şifrenizi zor bir şifre olarak belirleyin.Bu şifrenizi mutlaka not alın bloğunuza girebilmek için gereklidir.

9.Açmış olduğunuz blogdan alacağınız bildirimler ve güncellemeleri alacağınız e posta adresinizi yazın.

10.Kuracağınız wordpress bloğunuzun admin alanında ziyeretçilere açık olarak görünecek alana bir dil seçin wordpress i tanıyana kadar tercihimiz Türkçe yi seçmenizdir.

11.Bloğunuza gireceğiniz zaman kaç kere deneme yapacağınızı buradan seçersiniz.Buradaki tiki işaretlerseniz en fazla 3 kere yanlış giriş denemesi yapıldığında belli bir süre bloğa giriş yapamaz bir süre beklersiniz.Güvenliğiniz için bu seçeneği aktif edebilirsiniz.

12.Wordpress bloğunuzun tüm verilerinin saklandığı Veritabanı‘dır.Bunu fazla kullanmamakla birlikte isterseniz wp olan veritabanınızı değiştirerek küçük harf ve karakterler kullanabilirsiniz.

13.Bu bölümü eğer isterseniz değiştirebilirsiniz.Bu bölümde yapacağınız değişiklikleri karıştırmayı önlemek için sonuna  _ koymayı unutmayın.

14.Çok önemli olmayan bir alandır.Tiki boş bırakın tiki işaretlerseniz yeni güncellemelerden haberdar olamazsınız.

15.Bu bölüm wordpress otomatik güncelleştirme alanıdır.Tiki işatlerseniz her güncelleme otomatik gelecektir.Tavsiyemiz tiki boş bırakın.Her gelen güncelleme sizin hoşunuza gitmeyebilir.

16.17.Bu iki alan güncellemeler bölümüdür.Tiki işaretlemeyip boş bırakın.

18.Evet son olarak bloğu yüklemeden önce e postanızı yazın.Bloğunuz yüklenince mailinize bir e posta gelecektir.Wordpress yüklemesi bir kaç dakika süreceği için bu pek fazla önemli değildir.Şimdi bloğunuzu yükleyebilirsiniz.Yükle seçeneğine tıklayın arkanıza yaslanıp bloğunuzun yüklenmesini bekleyin.

WordPress bloğunuz yüklendi.WordPress Blog Kurulumu Resimli Anlatım ”Wordpress nasıl kurulur?Blog Nasıl Kurulur”?bu yazımızda sizlere anlattık görüldüğü gibi Wordpress bloğu kurmak öyle büyütülecek bir olay değilmiş.Bir kaç dakika içinde bloğunuz yayında.

Güzel Hosting Web Paketlerini İnceleyin >>

Önceki yazımız internetten blog ile nasıl para kazanacağınız yazımızda ilginizi çekebilir

Wordpress Blog İle Para Kazanma Rehberi İndir>>

Enver Çoban

Para Kazanma,İş Fikirleri hakkında kendimizinde uygulayıp kazanç elde etmiş olduğumuz yöntemler En yeni ve güncel bilgiler Envercoban.com'da

İlgili Makaleler

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir

Başa dön tuşu