Finans & EkonomiPara Kazanma

Zenginlerin Para Hakkındaki Sırları

Zenginlerin Para Hakkındaki Sırları

Zenginlerin Para Hakkındaki Sırları yakın çevrenizde ne kadar zengin olduğunu saklamaya çalışan kişiler var mı? Duyduğuma göre iş arkadaşlarından, aileden, komşulardan çok parası olduğu halde servetini artıranlar var. Evet evet! Varlıklı görünmeyen ama yaptıkları işte gerçekten oldukça yetkin olan insanlardan ayırmam gerekiyor.

Bu yazının hatırına, aramızda yaşayan varlıklı bireylerden “görünmez zenginler” olarak bahsedeceğim. Çünkü kullandığım terimin onlara tam olarak uyan bir terim olduğunu düşünüyorum. Sıradan araçlar kullanan, sıradan evlerde oturan, hatta çoğumuza kıyasla oldukça sıradan bir hayat süren bu insanları, birçoğunuzun ilginç bulmadığının farkındayım.

Yine de bunları şimdi tartışmanın uygun olacağını düşündüm. Bunun nedeni, görünmeyen varlıklıların sakladıkları birkaç sır, para kazanma yolları konusunda neden bu kadar başarılı olduklarını açıklamak için yeterlidir. Nihayetinde çoğumuz mali konulardan habersiz olmamıza rağmen, sanki bu alanda doğuştan yetenekliymiş gibi, çocuklarına ve hatta torunlarına yetecek kadar fon ayırabiliyorlar. Bu nedenle, tespit edilemeyen veya gizlenen zenginliğin sırlarının halka açıklanması gerektiğine inanıyorum!

Ticari sırlarını öğrenirsek biz de bu insanlar gibi olabiliriz. Bu kişiler, hiç öyle bir izlenim bırakmadan inanılmaz zenginlikler biriktirebilirler; hatta bazen sağlıklarının kötü olduğu izlenimini bile verebilirler. Ne de olsa aramızda yaşayan varlıklı bireylerden alabileceğimiz pek çok hayat dersi var.

Eğer ilgileniyorsanız, aşağıdaki birkaç ipucunu kullanarak mali durumlarını yönetme konusunda nasıl bu kadar başarılı olabildiklerini birlikte anlamaya çalışalım. Belki de bu sırlardan bazılarını öğrenebilir ve daha müreffeh bir varoluşa doğru yolculuğumuza başlayabiliriz. Sizin düşünceleriniz neler ve böyle bir şeyin mümkün olduğuna inanıyor musunuz?

Gelelim Zenginlerin Para Hakkındaki Sırları listemize.

Başkalarının Dediklerine Takılmamak

Hepimizin olmasa da çoğumuzun bunu yaptığı doğru değil mi? Diğer insanların görüşlerine gelince, kendimizi sürekli onlara bağlı bulmuyor muyuz? Yediğimiz yemekten giydiğimiz ayakkabıya kadar ne yaparsak yapalım sadece kendimizi ilgilendiren konularda bile başkalarının görüşlerine göre davranmıyor muyuz?

Hayatımızı başkasının hakkımızda yaptığı seçimlere göre geçirmiyor muyuz? Arkadaşlarımızın, ailemizin, eşlerimizin ve diğer yakın ilişkilerimizin “yapamam” ve “yapabilirim” yargılarına kulak vererek kendimize sınırlamalar getirmiyor muyuz?

Neredeyse hepimizin böyle davranışlarda bulunduğunu itiraf etmekten başka seçeneğimiz yok. Barikatlar kurarak, diğer insanlara hayatımızda söz hakkı vererek ve başarı standartlarımızı başkalarının bizi ne kadar başarılı gördüklerine inandırarak kendimizi sınırlıyoruz. Ve bu şekilde önemli bir hata yapmaktan kaçınmış oluyoruz. Bu faaliyetlerin hiçbiri çok zenginlere özgü değildir. Seçimlerini başkalarının kendilerine söylediklerine göre değil, kendilerinin söyleyeceklerine göre yapar ve verdikleri kararlara göre hareket ederler.

Gelirin Ötesinde Harcamaları Azaltmak

Bu, servetini aramızda saklayan insanların olağanüstü finansal başarılarına katkıda bulunan en önemli faktörlerden biridir. Çünkü giderlerini gelirlerinin altında tutmanın ne kadar önemli olduğunun şüphesiz farkındalar. Bu nedenle, diğer birçok insanın yaptığı hataya düşmezler, yani tüm paralarını müsrif bir yaşam tarzı yaşamaya harcamazlar. Bu nedenle, bu çıkmazda ne yapmalıyız? Ya kazandığımızdan bir kuruş bile kalmayana kadar tüm paramızı harcarız, ya da daha kötüsü, kazandığımızdan fazlasını harcarız. Aldıklarından çok daha az parayla tatmin olarak.

Öğrenmeyi Durdurmamak

Aramızda dolaşan varlıklı bireylerin bir diğer ortak noktası da kendilerini eğitmekten asla vazgeçmemeleri. Bu nedenle gizliden gizliye zengin olan insanlar hem maddi sorunlarda hem de genel olarak öğrenmekten asla vazgeçmezler ve şansa gözlerini açık tutmaktan asla vazgeçmezler.

Dünyadaki gelişmelerden sürekli haberdar olan, hangi alanda yatırım yaparsa yapsın kendisine daha fazla kazanç getireceğini düşünen ve diğer konularda yeni bilgilere her zaman açık olan gizli varlıklı bireyler, sahip oldukları özellikler sayesinde diğer insanlardan sıyrılmayı başarırlar. bu özelliklere sahip oldukları gerçeği. Çoğu kişi bilginin nihai güç olduğunun farkında olmasa da genel olarak bilginin güç olduğunun bilincindedir ve zamanını her zaman iyi kullanır.

Borçtan Kaçınmak

Kredi çekmeye gelince büyük bir çoğunluğumuz yanlış yapıyoruz değil mi? Şu anda taşıdığımız borçların bizi azarlayacağına inandığımız için kendimizi kasten mali duruma sokuyor ve sonra da “Aman efendim, neden böyle oldu” gibi sözlerle birbirimizi azarlayarak sorunu daha da kötü hale getiriyoruz. Efendim” Öte yandan, “görünmez zengin” olarak kabul edilenler, mümkün olduğunca mali yükümlülüklerden uzak duruyorlar.

Ya da isterseniz şunu söylememe izin verin. Kendileri borca girmezler ve başkalarına borç vermezler. Özetle, borçlarının sınırına gitgide yaklaşsalar bile, her adımlarını yüzlerce kez ölçmeye ve tartmaya devam ederler. Dolayısıyla aramızda dolaşan varlıklı insanlardan bir şeyler öğrenmek istiyorsak onlardan almamız gereken şeylerden biri de borç konusunda temkinli yaklaşımlarıdır.

Mütevazi Yaşam

Kesinlikle, hiç şüphesiz bu, gömülü hazinelerin bir başka anahtarıdır! Açıklığa kavuşturmak için, demek istediğim, gösterişli olarak ortaya çıkmadıklarıdır. Sırf çevrelerindeki insanları etkilemek için pahalı araçlar veya evler satın almakla ilgilenmezler. Kendinizi çoğumuzla aynı mali durumda bulursanız, pahalı yemekler yemek gibi yaygın bir hata yapmayın. Mali harcamalarda başkalarıyla rekabetten kaçınmak. Uzun lafın kısası, ne biliyorsun?

Taşıdıkları çantaların markaları, kullandıkları otomobillerin markaları, oturdukları evler veya buna benzer herhangi bir şey dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere hiçbir şekilde üstün görünmeye çalışmıyorlar. Bu zihniyet nedeniyle, sürekli olarak rekabetin kazanan tarafında yer alırlar.

Erken Yaşta Birikim

Aramızda yaşayan ama zenginliklerini gösteriş yapmayan bazı bireylerin finansal olarak nasıl bu kadar başarılı olabildiğini hiç merak ettiniz mi? Bundan sonra günlük yaşamlarını düşünün. Çünkü yakından bakarsanız, onlar ile diğerleri arasında hiç çaba harcamadan da algılayabileceğiniz net ayrımlar vardır. Mesela… Size görünmez zenginlerin bir sırrını gösteren bir örnek vereceğim, mesela şimdi onların ticari sırlarından birini daha açıklayacağım.

Daha doğrusu, bunlar genç yaşta ilk işine giren ve para biriktirmeye başlayan kişilerdir. Bu nedenle, görünmez zenginler, genellikle ilk paralarını erken yaşta kazandıkları ve birikimlerin önemini çağdaşlarından çok daha önce kavradıkları için kendilerini diğerlerinden farklılaştırabiliyorlar.

“Ben daha gencim, daha çok zamanım var, daha çok emekliliğim var, nasıl olsa hayatım boyunca çalışırım, işe başlasam ne olur” gibi sözlerin ardına saklanarak kendilerini kandırmazlar. Biraz sonra çoğumuzun yaptığı gibi üç kuruş kazanıyorum ne biriktireyim”. Bu stratejiyi benimsemelerinin bir sonucu olarak güçlü bir konumdalar.

Uzun lafın kısası, aramızdaki zenginler, bizim bilmediğimiz ya da öğrenemeyeceğimiz hiçbir sır saklamazlar. Çoğunlukla bunların herkesin bildiği gerçekler olmasından kaynaklanmaktadır. Çoğumuzun yaptığı gibi kuralları çiğnemezler veya kestirme yollar aramazlar; sadece bilinenlere bağlı kalırlar.

Zenginlerin Para Hakkındaki Sırları yazımızı okuyup beğendiyeseniz yazı altına yorum alanına yorum yapabilir yazılarımızı paylaşarak arkadaş çevreniz ve çok daha fazla kişinin faydalanmasını sağlar ve bize yardımcı olmuş olursunuz yorumlarınız bizler için çok değerlidir.Bir başka yazımızda tekrar görüşmek dileğiyle.

Bu yazımızda ilginizi Çekebilir: İnternetten Satış Yapmak

Enver Çoban

Para Kazanma,İş Fikirleri hakkında kendimizinde uygulayıp kazanç elde etmiş olduğumuz yöntemler En yeni ve güncel bilgiler Envercoban.com'da

İlgili Makaleler

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir

Başa dön tuşu