Para KazanmaVideolu Kurslar

Google Adsense Kazançları Arttırma Yöntemleri

Google Adsense Kazançları Arttırma Yöntemleri

Bloğunuz yada Web sitenizde yayınlanan reklamlardan kazançlarınızı neden arttıramıyorsunuz Google adsense kazançları arttırma yöntemleri yazımızda bu konuyu detaylı olarak ele aldık.

Bloğunuzda google adsense reklamları ile gelir kazanmak istiyorsunuz peki bloğnuzda yerleşimini yaptığınız reklam yerleşimleri sizler için en iyi sonuç vermesi gereken yerleşimler mi?

Peki bloğunuza iyi bir reklam yerleşimi sayesinde kazançlarınızı arttırmanız mümkün mü? veya ”adsense ile daha fazla nasıl para nasıl kazanırsınız”?

İnternette blog sahiplerinin en fazla kullandığı ve gelir elde etmiş oldukları Google Adsense reklamlarınız eğer size tavsiye edeceğimiz bu yöntemleri uygularsanız kazançlarınız % 20 katlanacaktır.

İnternette bir çok web site kullanıcısı düşük adsense kazançları elde ediyor.Evet aslında bilinçli olarak yapılacak bazı değişiklikler ile adsense kazançlarınızı arttırmak mümkün.İşte Adsense kazançlarınızı katlatacak yapmanız gereken etkili yöntemler.

Adsense Reklam Yerleşimi Yanlışları 

İnternette Google Adsense kazançları arttırma yöntemleri arasında oldukça fazla söylenen yapılan ve uygulanan bir yanlış var.Sizlere adsense reklamları en fazla kazandıran reklam yerleşimleri arasında web sitenize reklamları sayfanın öne çıkan resmin hemen arkasında,üstünde,yazı başlığı altına ve üstüne,sitenizdeki içerikten önce yerleştir adsense reklamlarından en fazla geliri kazan diye söyleyenler inanınki yanılıyorlar.

İşte bizlerinde yaptığı çalışmaların sonucunda aksini iddaa eden çalışmalarımız.Bunun sonucunda alınan sonuçlar.

Web sitenize gelen ziyaretçileriniz sitenizde bulunan reklamları tıklamaları için kendilerini ne zaman hazır hissettiklerini ilk önce kendimize bir sormalıyız.

Eğer sitenize gelen sıradan bir ziyaretçinin sitenizdeki davranışlarını çok iyi analiz etmelisiniz.Örnek verecek olursak benim siteme internette Google adsense kazançlarını artırmak için gelen bir kişi bu arama sonucunda geldiğini varsayalım.

Sitemize geldiğinde bloğumuzun içeriği yani yazımızda aradığı bilgiyi gerçekten google adsense kazanç artırma ile ilgili değerli ve kaliteli bilgiler verip vermediğini yazının başında anlayacaktır.

Ziyaretçimiz bloğumuza girdiğinde bloğumuzda reklam alanı olan Header adsense reklamları hiç umrunda olmayacaktır.Veya yazımızın başlığında bulunan reklamda aynı bunun gibi olup ilgilenmeyecektir.

Bloğumuza gelen ziyaretçinin ilgisi zaten farklı bir noktaya kaymış olacak,kişi bu yazının 4 yada 5 saniye içinde bu adsense reklam kazançlarını arttırma yazısının ona yararlı olup olmadığı konusunda merakını gidermek.

Bloğunuzda reklam kazançları elde etmek isterken bir düşünün sizde üstte belirttiklerimi yapıyormusunuz mutlaka yapıyorsunuz çünkü bende öyle yapmaktayım.

Google Adsense Kazanç Arttırma Yolları

Peki bloğumuza yerleştireceğimiz ve Google adsense kazançları arttırma yöntemleri ile kişilerin reklamlara yada bizlerin ne kadar dikkatini çekmekte.

Google adsense reklamlarınızdan verim almak için bloğunuzda ziyaretçiniz için bloğunuzda yazınızın ilgi çekmemesi aradığı şeyden farklı bir yazı olması nedeniyle bloğunuzdan hemen çıkacaktır.Buda site açısından size zarar verir.

Sizler için bahsedeceğim ”adsense reklam kazançları arttırma yolu” bloğunuzda fiziksel bir noktaya dönüştüğü ve yazınızın giriş kısmı hemen altı veya yazmış olduğunuz yazınızın ilk alt başlığından bir önceki noktası olmalı.

Paris, Fransa’nın Başkenti olması ile beraber oldukça güzel ve Turistik bir yerdir.Bu güzel şehir oldukça heyecan veren ve sanatsal bölge olması ayrıca çok fazla kültürel etkinliklerin merkezi konumundadır.

Lafı fazla uzatmadan Paris,Fransa Tatil Beldesi adsense reklam arttırma ile alakası nedir ve reklamlarınızın kazançlarınız arttırmak için neden böyle bir örnek verdik evet şimdi gelelim biz asıl konumuza.

İnternette yazacağımız etkili bir yazıyı mesela paris tatil yerleri yazımızı okumaya gelen bir kişi bloğumuzu hemen terk edip gitmeyecektir.İşte bu kişilerde aramış olduğu tatil yerleri hakkında olan bu yazımız dikkatini çekeceği için bloğumuzda daha fazla zaman geçirip yazımızı okuyacak ve bu da bizlere nakite çevirme imkanı sunacaktır.

Bloğumuza bahsettiğimiz gibi bölüme ekleyeceğimiz reklamlarımız ile bloğumuzda fazla zaman geçirmeyenlerden dahi kazanç elde etme imkanı elde edebileceğiz.

Pro Reklam Tipi:Bloğumuza yerleştireceğimiz metin,esnek resim reklam bizler için en etkili reklam diyebiliriz.

Bloğunuza yerleştirmiş olduğunuz esnek reklam yerleştirmiş olduğunuz bölümü tam olarak kaplamış olsa da bazen yerleştirdiğiniz alanda daha küçük yatay şeklide reklam gösterebilmektedir.Yatay reklam alt kısımda göründüğü gibi.

Bloğunuzdaki reklamlarınızın yatay ve küçük olmaları ziyaretçiler için dikkat çekici olmaması sizlerin para kaybetmenize neden olması demektir.İşte bunu önlemek için işte sizlere en etkili bir taktiği veriyoruz.

Google adsense kazançları arttırma yöntemleri arasında en etkili bir yöntem adsense reklam kodunuzda çok ufak bir değişiklik yaparak reklamları kare veya diktörtgen görünüm formatında yani yatay reklamlarınızı büyük görünmesini sağlayacağınız kod.

O kod ve nasıl değişir

Bloğunuza esnek olarak eklediğiniz reklamlarınıza data-ad-format auto yazan yeri rectangle yazısı ile değisin.

Bu ufak kod değişikliği sayesinde artık reklamlarınız hem esnek reklam olacak ve artık yatay ve küçük görünen reklamlar artık bloğunuzda görünmeyecektir.Artık bloğunuza koyduğunuz reklamınız koymuş olduğunuz alanı tam kaplayacak ve bu ufacık değişiklik bile size büyük miktarlar kazanmanızı sağlayacaktır.

Adsense reklam yerleşimi ve gelirleri arttırma 

Doğru reklam yerleşimleri daha önceleri bloğumuzda sayfa başına 3 reklam 3 bağlantı metni ve 3 arama motoru koyabiiyorduk.Fakat sürekli kendini yenileyen adsense bu kuralıda değiştrdi.

Bloglarda sayfa basına reklam gösterim sınırlamasını kaldırdı.Bunun yerine Adsense şunu uygulamaya geçirdi.Web sitenizdeki eklemiş olduğunuz reklam adetleri ücretli tanıtım içeriklerinden fazla olmaması gerektiğini belirtmiştir.

Adsenseden daha fazla kazanmak için reklam yerleşimi

Evet Adsense doğru reklam yerleşimi yaparak daha fazla kazanabilmek için neler yapılmalı?Reklam yerleşimi her web sitesinde değişkenlik gösterebilmektedir.Her web sitesine eklenen reklamlar benzer yerler benzer yerleşik sonuçlar verebilmektedir.

Web siteniz ile adsense reklamları sayesinde ciddi kazançlar elde etmek istiyorsanız sitenize gelen ziyaretçilerinizin davranışlarını incelemeniz gerekir.

Web site ziyaretçi davranışı

Web sitenizdeki ziyaretçilerinizin davranışlarını öğrenmek için size bir eklenti tavsiye edeceğim Heatmap for WordPress bu eklentiyi kurun ve etkili hale getirin sitenizin ön yüzüne giderek admin alanında Heatmap senbolu görünecektir.

Bu sembolu tıkladığınız zaman karşınıza sağ ekranda bir bölüm açılır.Burada gördüğünüz Rekord butonu on yaptığınız zaman eklenti o an bulunulan sayfanın tıklama ölçümlerine başlar.

Sayfanızı eğer mümkünse 24 saat açık tutun.Sayfanızı açık tutarak sitenize gelen her ziyaretçiyi sayıp ölçüm yapacaktır.

Interaction:Sag tarafta bulunan Interaction tıkladığınız zaman sitenizde en fazla tıklanan yerleri çoktan aza doğru sıralayacaktır.

Bu sayfa başı tıklama ve gösterim oranlarınız size gösterecektir.

Settings:Bölümünde bu eklentinin bizlere sunmuş olduğu görüntü ayarlarını ayarlamamıza yardımcı olacaktır.Daha canlı ve daha iyi renk görünümü sağlamak için opacity sona getirmelisiniz.

Adsense site nasıl onaylatılır detaylı bilgi için Adsense site onaylatma kesin çözüm yazımıza göz atın.

İnternet ortamında Blog sahiplerinin enfazla ilgilendiği Google Adsense Reklam Kazançlarını Arttırma Yöntemleri‘ni şimdilik burada sonlandırırken bu yazımızın devamı ve daha fazlası için bizleri takip edebilirsiniz.

Bir web sitesi kurmak ve gerek adsense gerek diğer yöntemler ile para kazanmayı düşünenler önceki yazımız Wordpress blog kurulumu resimli anlatım yazımızada göz atabilir.

Adsense sıfırdan üst düzey adsense uzmanı olmak Yurt dışından para kazanmayı düşünüyorsan doğru adrestesin.

Google Adsense Yüksek TBM Eğitim Kursu Kayıt >>

 

En iyi Google Adsense Para Kazanma Teknikleri yazımızda ilginizi çekebilir.

Enver Çoban

Para Kazanma,İş Fikirleri hakkında kendimizinde uygulayıp kazanç elde etmiş olduğumuz yöntemler En yeni ve güncel bilgiler Envercoban.com'da

İlgili Makaleler

2 Yorum

Yorumlarınız Bizim İçin Değerlidir

Başa dön tuşu